PRVA HNL

Rijeka poražena, Osijek iskoristio igrača više

Srijeda, 15. svibnja 2019. 22:10 Napisao/la  SC

Osijek - Rijeka 2:1. Domagoj Pavičić isključen u 38. minuti zbog drugoga žutog kartona, Mirko Marić postigao dva pogotka i preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca

Domagoj Pavičić dobio drugi žuti karton

Prva HNL - 34. kolo

OSIJEK - RIJEKA 2:1

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 2000

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Čolak (11), 1:1 Marić (24), 2:1 Marić (48)

Žuti kartoni: Halilović (4), Pavičić (24), Špoljarić (38), Čolak (45), Guti (66), Pilj (68), Mamić (79), Escoval (89)

Crveni karton: Pavičić (38, drugi žuti karton)

OSIJEK: Malenica, Škorić, Lončar (64 Šutalo -), Guti, Šorša, Žaper, Špoljarić (84 Grgić -), Pilj, Talys, Boban (46 Ejupi), Marić

RIJEKA: Sluga, Escoval, Punčec, Župarić, Mamić, Capan, Lepinjica, Pavičić, Halilović (80 Gorgon -), Lončar (64 Tomečak -), Čolak (73 Puljić -)

Nogometaši Rijeke doćivjeli su poraz u Osijeku, koji je u nastavku utakmice iskoristio prednost igrača više, postigao pogodak i osvojio tri boda.

Rijeka je od 38. minute igrala s desetoricom igrača, što je bitno utjecalo na odnose snaga na terenu iako je teško proniknuti namjere Igora Bišćana, koji je utakmicu protiv Osijeka pokušao pobijediti s Lončarom i Halilović u napadu!

Istodobno su na klupi sjedila trojica spremnih (Acosty, Puljić, Murić) i jedan nedovoljno spreman napadač (Gorgon).

Dojam da tako posložna momčad teško nekoj ozbiljnoj momčadi može postići pogodak demantiran je u 11. minuti!

Naprotiv, Rijeka je lakoćom stekla prednost!

Mamić je prošao lijevom stranom, idealno ubacio na drugu vratnicu, gdje je Čolak neometano skočio i glavom loptu skrenuo u mrežu - 0:1.

Nije moglo bolje početi, ali bilo je to sve konkretno od Rijeke u Osijeku.

Trebalo je Osijeku petnaestak minuta da se oporavi od šoka, riječki pogodak udaljio je osječku momčad od treće pozicije.

Rijeka je izgledala kao momčad koja zna kontrolirati rezultat utakmice sve do 24. minute.

Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla do Pilja na desnoj strani, ubačaj na prvu vratnicu za Escovala je bio previsok, okrznuo je loptu branič Rijeke idealno za Marića koji je na drugoj vratnici u letu samo podmetnuo petu - 1:1.

Izugubila je Rijeka olako kontrolu nad utakmicom, a samokontrolu uočljivo je počeo gubiti Pavičić.

U 25. minuti žestoko je prigovarao sucu prije nego što je dobio žuti karton.

U 38. minuti Špoljarić je grubo ušao u duel s Pavičićem, koji je izgubio živce.

Počelo je klasično naguravanje u kojemu su obojica igrača dobila žute kartone, što znači da je Pavičić bio isključen.

Na početku drugoga dijela dogodilo se najgore što se može dogoditi momčadi s igračem manje.

U 48. minuti Talys je ubacio slijeva, Ejupi je u duelu s Mamićem glavom loptu skrenuo u gredu, Marić je bio najbliži i najbrži, odbijenu loptu gurnuo je u mrežu i postao vodeći strijelac HNL-a s 18 pogodaka - 2:0.

Na opisivanje igre riječke momčadi s igračem manje u drugom dijelu utakmice ne treba trošiti prostor, ima ovako posložena momčad Rijeke velikih problema s protokom lopte i kada igra s jedanaest igrača.

Cijelo drugo poluvrijeme Osijek je dominirao, Rijeka je do kraja uspjela održati aktivni zaostatak, ali u igri prema naprijed nije učinila ništa.

Ejupi (72) i Marić (74) propustili su najbolje osječke prilike.

Jedino pozitivno što se Rijeci dogodilo u drugom dijelu bili su Tomečak i Gorgon.

Obojica su se vratili na teren nakon dužega izbivanja zbog ozljeda.