PRVA HNL

Rijeka primila četiri pogotka za desetak minuta

Nedjelja, 10. studenog 2019. 19:18 Napisao/la  Igor Vranić

Ovakav debakl u jednoj domaćoj utakmici protiv Dinama nije se dogodio ni u sezonama tijekom kojih se Rijeka borila za ostanak.

Rijeka ponižena na Rujevici
Rijeka ponižena na Rujevici Foto: Lario Tus

Prva HNL - 15. kolo

RIJEKA - DINAMO 0:5

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 5517

Sudac: Mario Zebec (Varaždin) 7

Strijelci: 0:1 Ivanušec (14), 0:2 Oršić (18), 0:3 Stojanović (20), 0:4 Oršić (26), 0:5 Oršić (70)

Žuti kartoni: Mamić (11), Andrijašević (13), Kadzior (21), Leovac (37), Perić (50), Lepinjica (52)

RIJEKA: Prskalo 5, Kvržić 5 (46 Tomečak ), Escoval 5, Župarić 5, Mamić 5, Lepinjica 5 (68 Iglesias -), Halilović 5,5, Andrijašević 5, Lončar 5 (74 Murić -), Gorgon 5, Čolak 5

DINAMO: Livaković 6,5, Stojanović 7, Dilaver 6,5, Perić 7, Leovac 6,5, Moro 6,5, Ivanušec 7, Olmo 6,5 (73 Hajrović -), Kadzior 6,5 (68 Majer -), Oršić 8, Petković 7,5 (77 Atiemwen -)

Dinamo je u derbiju 15. kola ponizio Rijeku na Rujevici.

Za desetak minuta u prvom poluvremenu Dinamo je postigao četiri pogotka nakon kojih je navijačima Rijeke prisjeo nogomet i sve što se na Rujevici događa ove turobne jeseni.

Treći uzastopni poraz od momčadi iz gornjeg dijela ljestvice (Gorica, Osijek, Dinamo) i ovakav debakl u jednoj domaćoj utakmici protiv Dinama nije se dogodio ni u sezonama tijekom kojih se Rijeka borila za ostanak.

Nenad Bjelica mora misliti na Ligu prvaka, momčad koja je igrala protiv Rijeke nije trenutačno najbolja, ali nije daleko od najbolje.

Simon Rožman počeo je utakmicu sa samo jednim defanzivnim veznjakom (Lepinjica) po vokaciji, potpuno otvorenog garda kao da ne igra protiv momčadi koja se bori za plasman u osminu finala Lige prvaka.

Opreznije od Rožmana počeo je Bjelica, Dinamo je desetak minuta stajao u bloku i čekao da se Rijeka umori od trčanja!

Tako barem izgledaju igrači Rijeke od kada je Rožman počeo raditi na snazi!

Točno nakon 10 minuta Moro je udarcem s 25 metara pogodio gredu i dao znak za početak golijade, riječki blok pao je na stožernom igraču.

U 14. minuti Lepinjica je izgubio loptu u svojoj trećini, Petković je oteo loptu i gurnuo Ivanušeca u poziciju koju je mladi napadač Dinama znalački iskoristio.

Oslobodio se Ivanušec driblingom čuvara i loptu ispod Prskala poslao u mrežu - 0:1.

U 16. minuti Petković je pogodio vratnicu nakon što je Leovac prohujao lijevom stranom, dvije minute kasnije drugi put se zatresla domaća mreža.

Olmo je započeo napad na nepostavljenu riječku obranu, gurnuo pravodobno Kadzioru ulijevo, uslijedio je precizni ubačaj na drugu vratnicu gdje je Oršić samo podmetnuo nogu - 0:2.

U 20. minuti Stojanović i Petković pridobili su domaće navijače na centralnoj tribini, koji su pljeskom nagradili završnicu akcije za 0:3.

Stojanović se ubacio zdesna, odigrao Petkoviću koji je petom podvalio loptu iza statične riječke obrane, Stojanović je istrčao ispred Prskala i efektno prebacio riječkog vratara.

U 26. minuti opet je Petković sjajno asistirao na visoko podignutu riječku obranu, zdesna je dubinski u sredini proigrao Oršića kojega je Župarić samog ostavio u igri 40 metara od Prskala...

Toliko je Oršić morao pretrčati da bi zaobišao riječkog vratara i zaključio prvo poluvrijeme četvrtim pogotkom gostiju - 0:4.

Dojam je da bi Dinamo do odmora postigao još četiri pogotka da je trebalo, primirili su se gosti nakon furioznog iživljavanja na riječkoj nejači.

Rožman tijekom cijeloga poluvremena nije reagirao, kao da je htio igrače prepustiti na milost i nemilost protivniku.

U 41. minuti Oršić je na kraju brze tranzicije opet izašao ispred Prskala, ovog puta nije bio precizan s 15 metara ukoso slijeva.

U drugom dijelu uočljivo je splasnula potreba za golovima u igrača Dinama, koji su vrlo disciplinirano i odgovorno odradili utakmicu na ponos trenera Bjelice.

Ni u jednom duelu nisu pokazali da će opušteno dočekati kraj utakmice.

Rijeka je djelovala malo čvršće u središnjem bloku, nije bilo više slobodnog (među)prostora za Petkovića, pa je riječka obrana primila još samo jedan pogodak.

U 70. miniuti Stojanović je zdesna odigrao Oršiću, koji se skoro ušetao u mrežu nakon povezane izmjene lopte - 0:5.

Za kraj svakako treba istaknuti 64. minutu u kojoj je Lončar na desnoj strani kaznenog prostora uspio loptu uputiti u prazna vrata pokraj Livakovića, ali je Leovac na gol-crti osujetio pogodak.

Bila je to jedina riječka prilika na utakmici.