PRIJATELJSKA UTAKMICA

Torino - Rijeka 2:2, Mujanović i Benko strijelci za bijele

Subota, 13. listopada 2012. 17:05 Napisao/la  SC

Spori ritam  na uskom igralištu onemogućavao je brzi prijenos lopte što je više odgovarao gostima

Prijateljska nogometna utakmica

TORINO – RIJEKA 2:2

Sportski centar Cittadella. Sudac: Massa

Strijelci: 1:0 Rodriguez (21'), 1:1 Mujanović (23), 1:2 Benko (30), 1:1 Meggiorini (86-11m)

TORINO, prvo poluvrijeme: Gomis, Masiello, Rodriguez, Di Cesare, Masiello, Bakić, Basha, Cerci, Sansone, Verdi, Bianchi.

Drugo poluvrijeme: Gomis, Rodriguez, Di Cesare, Sgrigna, Gazzi, Caceres, Vives, Brighi, Darmian, Meggiorini, Birsa

RIJEKA: Mance, Datković, Knežević, Neretljak, Mujanović, Kreilach, Brezovec (73 Močinić), Čulina Čaval, Benko, Cesarec (71 Gabrić)

Na igralištu u sportskom centru Cittadella u ne baš poticajnom ambijentu skučenog igrališta opasanog ogradom, nogometaši Torina i Rijeke odigrali su prijateljsku utakmice bez pobjednika (2:2).

Klasična priča o utakmici u kojima je domaćina pripala viša ocjena za umjetnički dojam budući da su očekivano tijekom cijele utakmice imali terensku inicijativu, što inače odgovara načinu igre Rijeke koja je vrlo dobro stajala u obrani i nekoliko puta organizirano prešla na protivničku polovicu.

Spori ritam, tipičan za prijateljske utakmice, na uskom igralištu onemogućavao je brzi prijenos lopte pa su  gosti bez velikih poteškoća kontrolirali rezultat.

Pogoci:

21': Rodriguez je nakon ubačaja iz slobodnog udarca udarcem glavom pogodio mrežu – 1:0.

23': Samo dvije minute kasnije Mujanović je poravnao rezultat nakon Benkova ubačaja slijeva – 1:1.

30': Cesarec je proigrao Benka na lijevoj strani kaznenog prostora, napadač Rijeke pogađa za vodstvo – 1:2.

85': Knežević je u kaznenom prostoru srušio Meggiorinija, sudac je pokazao na bijelu točku. Meggiorini je postigao pogodak iz nepravilno izvedenog kaznenog udarca, jer je je jedan talijanski igrač utrčao u kazneni prostor prije nego što je sudac dao znak za izvođenje kaznenog udarca – 2:2