Prijateljska utakmica: Rijeka napunila kostrenske tribine i mrežu celjskog Šampiona

Utorak, 02. srpnja 2013. 21:39 Napisao  I. V.

Prijateljska utakmica: Rijeka - Šampion 8:0. Osam pogodaka nisu mnogo otkrili  budući da je celjski Šampion nešto pokušavao prvih dvadesetak minuta. Poslije toga počeo je jači trening dviju momčadi Rijeke

Međunarodna prijateljska utrakmica

RIJEKA – ŠAMPION 8:0

Igralište u Kostreni. Gledatelja: 800

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Lešković (16), 2:0 Čulina (26), 3:0 Tadić (34), 4:0 Zlomislić (36), 5:0 Čulina (43), 6:0 Pilčić (53), 7:0 Pilčić (56), 8:0 Ajayi (89)

RIJEKA: Mance (46 Raspor), Boras (70 Tomečak), Marić (56 Škarabot), Lešković, Bertoša, Zlomislić (56 Kvržić), Močinić (70 Alispahić), Jugović (46 Ajayi), Mujanović  (56 Brezovec), Čulina (46 Sharbini), Tadić (46 Pilčić)

ŠAMPION: M. Čretnik, Šmigoc, Arsić, Splichal, Vouk, Horvat, G. Čretnik, Rola, Džaferović, Anželj, Goropevšek. Još su igrali: Jamaković, Petrić, Kahteran, Kovač, Gliha, Toth, Pešil, Schwarzmann, Jankovič, Ilić

Odavno tribine u  Žuknici nisu bile tako pune. Rijeka se bez nekoliko bitnih igrača (Benko, Knežević, Maleš, Vargić, Pokrivač) prvi put predstavila ove sezone svojim navijačima u utakmici protiv slovenskog drugoligaša. Osam pogodaka nisu mnogo otkrili  budući da je celjski Šampion nešto pokušavao prvih dvadesetak minuta. Poslije toga počeo je jači trening dviju momčadi Rijeke, utakmica dobivena na mišiće nije mogla naslutiti kako će Rijeka igrati iduće sezone.

Ono što je bilo uočljivo i protiv puno slabije momčadi kakva je celjska jest da je riječka momčad fizički puno potentnija u širini  nego prošle sezone. Za kim god da trener Matjaž Kek posegne na klupi momčad neće izgubiti moć.

U reviji pogodaka i neiskorištenih prilika najljepši pogodak postigao je Zlomislić rezantnim udarcem s 20 metara. Prvo poluvrijeme obilježio je dvama pogocima i asistencijom Čulina, drugo Pilčić s istim učinkom.