MAXTV PRVA LIGA

Rijeka propustila prezimiti na drugom mjestu

Subota, 08. prosinca 2012. 20:46 Napisao  I. V.

Utakmica 19. kola: Rijeka - Slaven Belupo 0:0. Damir Kreilach u 82. minuti nije iskoristio penal

MAXtv Prva liga - 19. kolo

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 0:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja 3.000

Sudac: Danijel Trampus (Osijek) 5

Žuti kartoni:  Bubnjić (21), Pranjić (40), Barić (90), Ćanađija (90+6), Delić (90+8)

RIJEKA: Lisjak 6 - Mierzejewski 6, Datković 6, Marić 6 (80 Weitzer -), Neretljak 6 - Kreilach 5,5 (90+1 Močinić -), Brezovec 5,5, Mujanović 6, Gabrić 5 (46 Čaval 6) - Benko 5,5, Cesarec 6

SLAVEN BELUPO: Pelin 7,5 - Pranjić 6,5, Maras 7, Bubnjić 5,5 - Barić 6, Purić 6,5, Ćanađija 6, Delić 6 - Glavica 5,5 (90+7 Brlek -), Bušić 6 - Šaban 5,5

Rijeka i Slaven Belupo odigrali su utakmicu bez pogodaka čime su bijeli propustili šansu prezimiti na drugoj poziciji.

Mimo običaja ove sezone, u zadnju utakmicu Rijeka je ušla odlučnije i zbunila protivnika. U prvih dvadesetak minuta riječka je momčad napravila sve bitno u prvom dijelu utakmice odigrane po sasvim dobrom terenu s obzirom na zimske uvjete.

U 8. minuti Benko je na trenutak pobjegao Bariću, koji ga je stigao u odsutnom trenutku: taman da blokira udarac s 15 metara. U 10. minuti Cesarec je na desnoj strani kaznenog prostora izašao kao pobjednik u duelu s vratarom Pelinom, uputio je ne odveć jak udarac prema vratima što je Marasu bilo dovoljno da loptu glavom izbaci preko granice igrališta.

U 10. minuti nakon ubačaja iz kuta Kreilach se odjednom ukazao u čistoj poziciji za udarac, koji nije uspio izvesti jer je srušen s leđa. Za suca Trampusa očigledni prekršaj nije bio dovoljno uvjerljiv da bi dosudio kazneni udarac.

Prekid zbog struje
U 50. minuti sudac Danijel Trampus prekinuo je utakmicu zbog toga što je rasvjetni stup na istočnoj strani stadiona ostao bez struje. Sudac je procijenio da vidljivost nije dovoljna za normalnu igru pa je igrače poslao u svlačionice. Utakmica je nastavljena čim su reflektori proradili u 58. minuti.

Riječki pritisak trajao je još desetak minuta tijekom kojih su bijeli stiskali goste na standardni način, većom količinom trke i agresivnosti. Kada je snaga splasnula, gosti su počeli igrati nogomet  kratkih pasova kojima su stekli premoć u posjedu lopte i pravo na pogrešku više. Riječka obrana postojano je zaustavljala sve gostujuće pokušaje već u zoni udarca, ali je koncentracija morala popustiti.

U 35. minuti Delić je ubacio slijeva i precizno uposlio Barića, koji je izmaknuo Gabrićevoj pažnji i sam na desnoj strani osvanuo ispred Lisjaka. Idealno dobivenu loptu Barić je poslao pokraj desne vratnice i propustio najbolju priliku prvog dijela. Pokušaje Šabana (18) i Purića (22) teško je svrstati u prilike.

I drugi je dio utakmice počeo otprilike isto kao prvi, Rijeka je odmah stala visoko i zauzela stav momčadi koja želi pobjedu. Za razliku od prvog dijela, riječka momčad kroz pritisak nije uradila ništa konkretno. Nekoliko gužvi u kaznenom prostoru zagrijale su gledalište, poglavito kada sudac Trampus Kreliachov pad u 71. minuti nije vidio kao potezanje za prekršaj.

Kao i obično, preostalo je sačekati što će izmisliti riječki napadači. I zaista, u 81. minuti Cesarec je znalački ispovocirao Bubnjićev prekršaj za kazneni udarac, napadač Rijeke srušio se u duelu na rubu igrališta u potpuno bezopasnoj poziciji koja se pretvorila u priliku utakmice.

Damir Kreilach izveo je u 82. minuti kazneni udarac tako da je vratar Pelin uhvatio loptu.

Nakon neiskorištenog kazenog udarca utakmica se razvodnila. Riječka je momčad naočigled klonula duhom, pa su gosti došli do dovoljno daha da odnesu bod s Kantride.

Fotogalerija: Sandro Donda