PRVA HNL: ŠIBENIK - RIJEKA 2:2

Golovi Damira Kreilacha na Šubićevcu

Petak, 09. ožujka 2012. 19:25 Napisao/la  SC

U 72. minuti Kreilach je iz slobodnog udarca tako pogodio vrata da bi mu se naklonio i Leo Messi

Riječani su u prvom susretu 21. kola MAXtv Prve hrvatske nogometne lige sa Šubićevca odnijeli bod. Iako je Šibenik dva puta vodio, Damir Kreilach je s dva gola najzaslužniji što se Rijeka u matičnu luku vraća neporažena.

U prvom dijelu utakmice riječki obrambeni blok djelovao je prilično sigurno, pa je poduzetnija domaća momčad kroz igru uspjela stvoriti samo jednu šansu. Vuk je 37. minuti prošao desnom stranom, oštrim udarcem uzdužno ubacio loptu, Malčić je zakasnio. Druga šibenska šansa više je splet okolnosti, lopta se slučajno odbila do Vuka koji ubačajem zdesna na 3 metra od Lisjaka pronalazi Slavicu. Uslijedili su Datkovićev ulazak u blok i Slavičina nespretna reakcija, najbolja šibenska šansa otišla je u vjetar! U doslovnom smislu budući da je jaki vjetar otežavao pokušaje igre.

{jb_blackbox-right}Susret 21. kola MAXtv Prve hrvatske nogometne lige,
Šibenik - Rijeka 2:2 (0:0)

Šibenik, stadion Šubićevac. Gledatelja: 700. Glavni sudac: Marijo Strahonja
(Zagreb). Pomoćnici: Igor Krmar i Krunoslav Ambrinac (oba Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 Švrljuga (51' - ag), 1:1 Kreilach (62'), 2:1 Mišlov (64'), 2:2 Kreilach (72')

ŠIBENIK: Slavica, Georgievski, Malčić, Maruna, Slavica (46'Šubić), Mišlov, Anić (64' Pešić), Vuk, Grubić, Spahija, Blaić. Trener: Goran Tomić

RIJEKA: Lisjak, čagalj, Datković, Stepčić (56' Tomić), Salčinović (75' Čaval), Miloš, Močinić, Kreilach, Švrljuga, Tadejević, Palibrk (46' Sivonjić). Trener: Ivo Ištuk
{/jb_blackbox-right}

Nije novost da Rijeci nasušno nedostaju igrači koji nešto više mogu napraviti u napadu. Osamljeni Stepčić kao istureni napadač pokazao je mnogo volje, dok su Palibrk i Miloš pokazali mnogo taktičke discipline. Ni jedan se nije iskazao premda je Palibrk u 44. minuti s 20 metara jako udario po lopti, koja je fijuknula uz desnu vratnicu. Bila je jedina prilika Rijeke igrači koje ni jednom nisu pogodili okvir šibenskih vratiju. U drugom dijelu u igru umjesto Palibrka ušao je Sivonjić, umjesto  Slavice ušao je Šubić. Stepčić je preselio na lijevi bok, Sivonjić je zauzeo mjesto u središnjici napada. Rijeka je taman  počela pokazivati naznake momčadi koja želi igrati, kada su Šibenčani poveli u 51. minuti. U polukontri Vuk je izašao na čistinu zdesna, jako udario po lopti koju je Lisjak odbio ravno u natrčalog Švrljugu. Branič Rijeke nije mogao reagirati, lopta se od Švrljuge pokraj Lisjaka odbila u mrežu - 1:0. Rječju, sportska nesreća!

U 57. minuti debitirao je Tomić, koji je zamijenio Stepčića. Salčinović je preselio na lijevi bok i odmah ušao u priliku za pogodak. Na ubačaj zdesna, Salčinović je  loptu poslao visoko preko gola.

U 62. minuti Rijeka je poduzetniju igru naplatila pogotkom iz prekida. Kreilach je s 22 metra odmjerenim udarcem loptu pokraj "živog zida" poslao u gornji lijevi kut - 1:1! Krasan pogodak!

Minutu kasnije Šibenčani su iskoristili novi riječki dar. Točnije, Mišlov je iskoristio nespretnu reakciju Švrljuge i Močinića, te bez poteškoća sa 7 metara zatresao mrežu iza Lisjaka - 2:1.

Desetak minuta igre bez sadržaja bile su uvod u potez koji obično uživo vide navijači Barcelone. U 72. minuti Kreilach je iz slobodnog udarca s 24 metra slijeva tako precizno pogodio sam lijevi gornji kut da bi mu se naklonio i Leo Messi - 2:2. Ako je prvi Kreilachov pogodak bio krasan, drugi je bio prekrasan!

Uslijedile su šibenske minute u kojima je Rijeka ostala bez isključenog Datkovića (87), koji je dvaput u desetak minuta rukama povlačio šibenske igrače. Niti su Šibenčani iskoristili prednost igrača više, niti su iskoristili priliku za pobjedu dok su svi igrači bili na terenu.

U 85. minuti Spahija je ostao sam pred Lisjakom nakon ubačaja iz kuta, ali je vratar Rijeke izvrsnom reakcijom pokazao zašto je ove sezone najbolji igrač svoje momčadi.