Regionalna A-2 liga: Primorjaši do nove uvjerljive pobjede, Zadar 1952 potopljen već u prvoj četvrtini

Subota, 19. siječnja 2019. 21:10 Napisao/la  V. P.

Utakmica 10. kola: Primorje EB - Zadar 1952 16:4 (5:1, 1:1, 4:2, 6:0). Već nakon prve četvrtine razlika bila je vidljiva velika razlika u kvaliteti

Primorje EB
Primorje EB Foto: VK Primorje EB

Regionalna A2 liga - 10. kolo

PRIMORJE EB - ZADAR 1952 16:4 (5:1, 1:1, 4:2, 6:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 100

Suci: Laginja (Koper) i Milenković (Zagreb)

PRIMORJE EB: Čubranić 5 obrana, Čunko 3, Brubnjak, Putt, Peroš 3, Blažić 1, Tkač 2 (1), Rakovac, Marić 1, Vrlić 2, Paparić, Aksentijević, Milošević 1 obrana, Car 3

ZADAR 1952: Slade 7 obrana, Lipej, Martinović, Jakupović, Čačić, Jovančević 1, Vučković, Lovrić, Magaš, Stanić, Zelić 1, Jurišić, Bajić, Vrbnjak 2

Igrač više: Primorje EB 7 (3), Zadar 1952 6 (2)

Peterci: Primorje EB 1 (1), Zadar 1952 /

Tri isključenja: Blažić (Primorje EB) 26

Vaterpolisti Primorja Erste bank uvjerljivo su svladali Zadar 1952 na domaćem plivalištu.

Već nakon prve četvrtine razlika u kvaliteti bila je itekako vidljiva te je samo bilo pitanje s kojom će razlikom Primorjaši slaviti.

Kapetan Duje Peroš načeo je mrežu Zadra u 2. minuti. Uslijedio je pogodak Vrlića, pa još jedan Peroša u 5. minuti - 3:0.

Jovančević je skrivio peterac minutu kasnije koji je u pogodak pretvorio Maroš Tkač - 4:0.

Iv Marić u strijelce se upisao u 7. minuti za plus pet Primorja EB.

Aksentijevićevo isključenje iskoristio je nekoliko sekundi prije isteka prve četvrtine Jovančević i donio prvi pogodak zadarskoj momčadi - 5:1.

Nakon što je na otvaranju druge četvrtine Vrlićev pokušaj odsjeo na stativi, Zadrani nisu uspjeli organizirati brzu kontru, a Jurišićev udarac završio je također na stativi.

Nakon pogotka Vrbnjaka za 5:2 u 13. minuti, uslijedio je i gol Bojana Cara za 6:2, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Razbranio se i gostujući golman Slade te su riječki vaterpolisti nešto teže pronalazili put do protivničke mreže.

Treću dionicu golom je otvorio Vrbnjak za 6:3, no odmah je uzvratio Car za novih plus četiri Primorja EB - 7:3.

Zelić je smanjio prednost domaćih, ali za kratko jer je Maroš Tkač u 21. minuti pogodio za 8:4.

Novi pogodak u zadarsku mrežu dodao je ponovno Car - 9:4.

Vrlić koristi isključenje Magaša za povećanje vodstva na plus šest - 10:4. minutu prije kraja četvrtine.

Nakon još jedne osvojene lopte na početku četvrtine Blažić je pogodio za 11:4, a ubrzo je zaradio svoje treće isključenje.

Za osam golova prednosti pobrinuo se Čunko u 27. minuti, a Peroš je realizirao igrača više nakon isključenja Lipeja u 28. minuti - 13:4.

Brubnjak je sam isplivao u kontru i iskoristio dobru loptu za 14:4.

Kraj je obilježio Čunko sa dva gola za konačnih 16:4.