ZAVRŠNICA U HERCEG NOVOM

Primorje EB uspjelo proći u Final Four Eurolige

Srijeda, 18. travnja 2012. 21:07 Napisao/la  Marko Babić izvješćuje iz Herceg Novog

Jadran (HN) - Primorje EB 11:11. Mladost i Primorje polufinalni par, Jug ispao

JADRAN (HN) - PRIMORJE EB 11:11

Uzvratni susret četvrtfinala Eurolige vaterpolista: Jadran (HN) - Primorje EB 11:11 (4:4, 1:2, 2:2, 4:3). Bazen Igalo. Gledatelja: 1.000. Suci: Gomez (Italija) i Stavropoulos (Grčka). Delegat: Manfred (Njemačka).

JADRAN (HN): Šćepanović, Sekulić 1, Sarić 2, Tešanović, Vidović, Latinović, Krizman, Gojković 4, Premuš 4, Baničević, Beltrame, Tomašević, Kandić.

PRIMORJE EB: Car, Buljubašić, Paškvalin 1, Krapić 1, De. Varga 3, Franković, Muslim 1 (1), Jelača 1, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia 3 (1), Radić.

Igrač više: Jadran (HN) 10 (6), Primorje EB 5 (2). Peterci: Jadran (HN) -, Primorje EB 2 (2).

Tri osobne pogreške: Jelača (28'), Buljubašić (28').

Vaterpolisti Primorja EB plasirali su se na Final Four Eurolige nakon što su na gostovanju kod Jadrana iz Herceg Novog  odigrali 11:11 što im je uz pobjedu iz prve utakmice (12:11) bilo dovoljno za ukupnu pobjedu.  Ponovo su Riječani morali strijepiti do zadnje sekunde, naime četrdesetak sekundi prije kraja pri rezultatu 11:11 Samir Barać je potegnuo pri isteku napada, lopta se odbila od grede sretno u ruke primorjaša koji su je znalački sačuvali do kraja.

Trebalo je sve, kao i protiv Mladosti, biti puno jednostavnije. Naime, nakon što su domaći navijači u 27. minuti pogodili suca Grka Nikolaosa Stavaropoulosa stolicom u glavu uslijedio je kratak prekid, dok se sucu pružila pomoć. Denes Varga sa dva sjajna pogotka smirio je atmosferu (7:10) i činilo se da neće biti više stresa za goste. Ipak, kod Primorja EB ništa ne ide lako, Danijel Premuš je s dva pogotka vratio nadu domaćinu. Prvi tračak žara gosti su pokazali kada je Fran Paškvalin sjajnim pogotkom s dva metra donio 9:11 i uzviknuo: Idemo! Ipak, domaći su preko Šarića i Premuša 47 sekundi prije kraja vratili utakmicu u vode neizvjesnoti. Fortuna je ovoga puta bila na strani Riječana.

{jb_blackbox-right}Jug ispao, Mladost na Final Fouru
Vaterpolisti Juga neugodno su iznenadili neuspjehom u uzvratnoj utakmici protiv Vasasa. Nakon prve utakmice Jug je imao čak četiri gola prednosti (12:8) pa se uzvrat činio formalnošću. Međutim, u uzvratu je Vasas deklasirao Jug pobjedom 16:9 čime se plasirao na Final Four. Uz Primorje na Final Four se plasirala i Mladost, koja je Szeged pobijedila dvaput. U Zagrebu 8:6, u uzvratu 10:7.{/jb_blackbox-right}

Prva četvrtina bila je presjek igara vaterpolista Primorja EB u posljednjih nekoliko tjedana, od sjajnih trenutaka do nekih propusta koje se ne bi smjeli događati. Sjajno je bilo proigravanje Daniela Varge za Ivana Krapića (1:1), odnosno odlična polukontra koju je preciznim udarcem zaključio Javier Garcia (1:2). S druge strane Riječani su primili dva pogotka doslovce u trenucima kada je u igru ulazio kažnjeni igrač, Car nije uspijevao ništa zaustaviti, a posljednji pogodak u prvoj četvrtini Gojković je zabio tri sekunde prije kraja.

Primorjaši su u zatim drugoj četvrtini imali nekoliko prilika da se odvoje na dva razlike, prvo Barać nije zabio s igračem  više, kao ni Šetka, dok je Denes Varga odlično izborio situaciju za šut iz nesporedne blizine, ali je pogodio vratnicu. Sve je naplatio Garica zabivši u trećoj četvrtini peterac kojega je Šćepanović zamalo obranio (5:7), a novih dva pogotka prednosti imali su Riječani i nakon sjajnog pogotka Daniela Varge za 6:8.

primrojeDogovor kuću gradi - Vaterpolisti Primorja EB prije početka utakmice s Jadranom