Primorje EB - Mornar BS 15:6, Riječani drugi u doigravanju za prvaka Hrvatske

Subota, 10. ožujka 2012. 21:04 Napisao  Marko Babić

Primorje EB - Mornar BS 15:6 (4:3, 4:0, 6:1, 1:2). Riječani su na kraju osvojili drugu poziciju u doigravanju za prvenstvo Hrvatske budući da je Jug CO pobijedio Mladost 9:7

Primorje EB - Mornar BS 15:6

Utakmica 18. kola Jadranske lige vaterpolista: Primorje EB - Mornar BS 15:6 (4:3, 4:0, 6:1, 1:2). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 200. Suci: Vlašić i  Matijević (oba Zagreb). Delegat: Risek (Rijeka).

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić 1, De. Varga 4, Franković 2, Muslim 1, Jelača, Da. Varga, Barać 3, Šetka 2, Garcia, Radić,  BUljubašić 1.

MORNAR BS: Bijač, Burić, Butić 1, Čorušić 3, Kalebić, Jerković, Podrug, Čagalj, Antonijević 2, Marelja, Čalić, Ban, Lozina.

Igrač više: Primorje EB 6 (5), Mornar BS 6 (2). Peterci: Primorje EB -, Mornar BS 1 (1).

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su Mornar BS 15:6 i u doigravanje za prvaka Hrvatske ući će s druge pozicije budući da je Jug CO svladao Mladost 9:7 i završio prvi dio Jadranske lige ispred primorjaša. Riječani su u subotu navečer odradili utakmicu protiv Mornara BS, susret koji nikoga nije zanimao previše o čemu svjedoče prazne tribine bazena unatoč činjenici da je ulaz bio besplatan.

Utakmica je prelomljena početkom druge četvrtine kada je Denes Varga, prvo prekrasnim lobom, a onda šutem u situaciji s igračem više, donio Primorju vodstvo 6:3 što je zapravo bio početak serije 10:1 u kojoj gostujući vaterpolisti nisu imali pravi odgovor. Riječani su polako, ali sigurno punili mrežu Mornara koji je pogotkom Čorušića prekinuo post od 15:42 minute bez gola.

Tako se zanimljivom pokazala jedino prva četvrtina i to zahvaljujući opuštanju Riječana. Naime, domaćin je poveo 4:1, ali zahvaljujući nekolicini dobrih obrana gostujućeg vratara Marka Bijača i raspoloženom Anti Čorušiću Splićani su prvu dionicu završili sa samo pogotkom zaostatka (3:4).