A-2 Regionalna liga: Primorjaši porazom otvorili prvenstvo, Vrlićevo isključenje dalo vjetar u leđa Radničkom

Srijeda, 17. listopada 2018. 21:31 Napisao/la  V. P.

Primorje EB - Radnički 9:10 (2:1, 2:3, 3:2, 2:4). Riječki vaterpolisti u 25. minuti imali čak tri gola prednosti, serija gostiju od 3:0 u posljednje tri minute donijela Radničkom pobjedu

Maroš Tkač (Primorje EB) i Aleksa Manić (Radnički)
Maroš Tkač (Primorje EB) i Aleksa Manić (Radnički) Foto: Daniel Kurti / Foto Kurti

Regionalna A2 liga - 1. kolo

PRIMORJE ERSTE BANK - RADNIČKI 9:10 (2:1, 2:3, 3:2, 2:4)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 200

Suci: Gavrilović (Zagreb), Raković (Beograd). Delegat: Černi (Zagreb)

PRIMORJE EB: Čubranić 6 obrana, Čunko, Brubnjak, Putt, Peroš 1, Blažić, Tkač 2, Rakovac 1, Petrić, Vrlić 2, S. Augusti, Aksentijević 3 (1), Olić, Marić

RADNIČKI: Dobožanov 8 obrana, Mitrović, Stanojević, Ganić 2, Radovanlija 1, Đorđević, Panić 1, Guillaume 4 (2), Vasić, Gusarov 2, Manić, Tomašević, Đerković, Pljevančić

Igrač više: Primorje EB 10 (5), Radnički 11 (5)

Peterci: Primorje EB 1 (1), Radnički 2 (2)

Isključenje s pravom zamjene Stanojević (Radnički)

Isključenje bez prava zamjene: Mislav Vrlić (Primorje EB) 30. minuta - udaranje protivničkog igrača

Žuti karton: Igor Hinić (trener Primorje EB)

Crveni karton: Uroš Sevanović (trener Radnički)

Vaterpolisti Primorja EB domaćim porazom od Radničkog otvorili su prvenstvo u Regionalnoj A-2 ligi.

Primorjaši su se do 25. minute odlično nosili sa gostima, imali su prednost od tri pogotka, ali to nisu uspjeli zadržati do kraja susreta.

Nakon dvije propuštene prilike za realizaciju napada , u 3. minuti Maroš Tkač je sam krenuo prema golu Radničkog, gosti su ostavili dovoljno prostora za poentiranje - 1:0.

Ganić je izjednačio u istoj minuti, a iako domaći vaterpolisti nisu iskoristili prvu mogućnost sa igračem više jer je vratar Dobožanov obranio udarac, na odmor su otišli sa vodstvom od 2:1 zahvaljujući pogotku Srđana Aksentijevića u 6. minuti.

Rakovac je povećao domaću prednost u 10. minuti. Primorjaši su još dva puta pogađali stativu, da bi nakon Puttovog prekršaja Francuz Guillaume realizirao peterac - 3:2.

Prednost igrača više iskoristio je Panić, a Guillaume je zatim doveo Radnički u prednost - 3:4 u 13. minuti.

Novu, treću stativu u drugoj dionici ponovno pogađaju domaći vaterpolisti, no Duje Peroš u novom napadu kroz zgusnutu gostujuću obranu pronalazi djelić prostora i pogađa mređu Dobožanova za 4:4.

Vrlić u 18. minuti ne pliva natrag u obranu, ostaje sam ispred gola Radničkog te ponovno dovodi domaće u vodstvo - 5:4.

Tkač, pa ponovno Vrlić u 20. minuti Primorju donose velikih plus tri, 7:4, no gosti koriste svaki trenutak pada koncentracije u domaćoj obrani.

Ganić i Gusarov do odmora smanjuju prednost Primorja EB na minus jedan, 7:6.

Posljednja četvrtina žestoko je krenula. Stanojević je skrivio peterac, Aksentijević ga je realizirao za 8:6.

Dva igrača više otvorila su priliku Gusarovu za novi pogodak 8:7.

Riječki vaterpolisti imaju igrača više, ali lopta odsjeda na još jednoj, trećoj stativi u zadnjoj dionici.

Ipak, u 28. minuti nakon isključenja Francuza Guillaumea, Aksentijević treći puta pogađa mrežu gostiju - 9:7.

Trener Radničkog Uroš Sevanović bio je previše žestok za sudački dvojac, nakon žutog kartona zaradio je i crveni te bio prisiljen preseliti u svlačionicu, ali ne prije nego što se još malo izvikao na delegata.

Uslijedila je gostujuća serija od tri pogotka, koja su odlučila pobjednika.

Radovanlija je pogodio za 9:8, a zatim je izjednačenje stiglo nakon što je crveni karton zaradio Mislav Vrlić zbog udaranja Manića.

Guillaume je realizirao peterac za 9:9 nešto više od dvije minute prije kraja utakmice.

Francuz je nezaustavljiv i već minutu kasnije donosi Radničkom pobjedu matirajući iskosa s lijeve strane domaćeg vratara Čubranića - 9:10.