A-2 Regionalna liga: Primorjaši novu sezonu otvorili pobjedom u Nišu

Subota, 21. rujna 2019. 21:15 Napisao/la  SC
Primorje EB startalo u novu sezonu pobjedom
Primorje EB startalo u novu sezonu pobjedom Foto: VK Primorje EB

A2 liga - prvi dio - 1. kolo

NAIS - PRIMORJE EB 8:10 (2:2, 1:3, 2:4, 3:1)

Bazen Čair. Suci: Radičević (Hrvatska), Virijević (Srbija). Delegat: Ćirić (Srbija)

NAIS: Lazić 1 (11 obrana), Tochigin, Pavičić, Latinović 2, Vujović, Ma. Milošević, Ml. Milošević, Kovačević 1, Živić, Ganić 3, Vasić 1, D. Milošević, Stojanović, Stjepanović

PRIMORJE EB: F. Čubranić 7 obrana, Čunko, N. Čubranić, Burburan, Brubnjak 3, Blažić, Tkač, Rakovac 1, Augusti 1, Vrlić 4 (2), Babić, Paparić, Milošević, Car 1 (1)

Tri isključenja: Čunko (Primorje EB)

Igrač više: Nais 2 (8), Primorje EB 2 (5)

Peterci: Nais /, Primorje EB 3 (4)

Nakon što je prva četvrtina završila neriješeno 2:2, u drugoj dionici Latinović je doveo domaće u vodstvo 3:2, ali je Vrlić ponovno susret došao u egal 3:3.

Uslijedila su dva gola Vrlića iz peterca za 3:5 na poluvremenu.

Brzo su nakon odmora Primorjaši pobjedgli domaćima u sigurnu zonu golovima Rakovca, Vrlića i Cara za 3:8 četiri minute prije kraja treće četvrtine.

Domaći se nisu predavali već su dvama pogocima smanjili prednost, ali je Tin Brubnjak pogotkom sedam sekundi prije isteka treće četvrtine ponovno odveo Primorje na plus četiri, 5:9.

U posljednjoj četvrtini riječki su vaterpolisti jednom poentirali preko Brubnjaka, ali je i to bilo dovoljno da se osigurana prednost sačuva te uknjiži prva pobjeda i bodovi u novoj sezoni.