Željana Knežević i Saša Gerbec osvojili zlatne medalje na mitingu u Beogradu

Nedjelja, 23. lipnja 2013. 21:31 Napisao/la  L.K.

U subotu i nedjelju u Beogradu održan je dvanaesti po redu međunarodni plivački miting „Trofej Beograda 2013“. Željana Knežević zlatna na 200m leđa, a Saša Gerbec zlatni na 50m prsno.

Na jakom međunarodnom mitingu gdje je nastupilo 53 kluba i reprezentacija sa 340 plivača, nastupila su i tri plivača Primorja CO: Željana Knežević, Saša Gerbec i Luka Matacin, a u sastavu juniorske reprezentacije Hrvatske još dva člana Primorja CO: Lovro Draginić i Andrej Ivanović.

NAJBRŽI PRIMORJAŠ
U srijedu, 26.06.2013. održat će se tradicionalno klupsko natjecanje "Najbrži Primorjaš" - utrka na 50 slobodno. Medalje najbržima podjelit će se u kategorijama: plivačko usavršavanje, mlađi kadeti, kadeti, mlađi juniori, juniori, mlađi seniori i u apsolutnoj kategoriji.

Željana Knežević osvojila je prvo mjesto u disciplini 200m leđno sa vremenom 2:24.37. Željana je nastupila u još dva finala na 200m slobodno zauzela je 7. mjesto s vremenom 2:11.02. Sedma je bila i u finalnoj utrci na 50m slobodno s vremenom 28.19.

Najviše razloga za zadovoljstvo imao je Saša Gerbec osvojivši zlatnu medalju na 50m prsno s vremenom 28.44 i dvije srebrne medalje u utrkama na 50m leđno s vremenom 26.90 i 100m prsno s vremenom 1:04.58, što mu je u ukupnom zbroju isplivanih bodova donijelo ukupno prvo mjesto

Lovro Draginić završio je na 6. mjestu finalne trke na 50m slobodno s vremenom 24.99, a Luka Matacin na 7. Mjestu finalne utrke u disciplini 50m leđno s vremenom 28.88.