PH U PLIVANJU

Zlatni Knežević, Straga i ženska štafeta Primorja

Subota, 20. srpnja 2013. 20:20 Napisao/la  L.K.

Prvog dana  Primorjaši u apsolutnoj kategoriji osvojili tri zlatne, dvije srebrne i dvije brončane medalje

U subotu, prvog dana plivačkog Prvenstva Hrvatske u Zagrebu na 50 metarskom plivalištu PVC Mladost  na rasporedu  su bile discipline 50 m leptir, 200 m slobodno, 200 m mješovito, 4x200 m slobodno, 800 m i 1500 m slobodno. Primorjaši su u apsolutnoj kategoriji osvojili ukupno 7 medalja. Nova prvakinja Hrvatske na 200 m slobodno je Željana Knežević s vremenom 2:05.89.

Ivanović juniorski prvak Hrvatske
Andrej Ivanović u disciplini 200 m slobodno novi je prvak Hrvatske s vremenom 1:55.91. S ovim vremenom Ivanović je osvojio i srebrnu medalju u konkurenciji mlađih seniora.

U istoj disciplini drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je njena klupska kolegica Ana Matković s vremenom 2:07.00. Primorjaši imaju prvaka Hrvatske i u muškoj kategoriji na 200 m slobodno. Zlatnu medalju osvojio je Dominik Straga s vremenom 1:52.41.

Petrović i Draginić juniorski viceprvaci
Ana Petrović  i Lovro Draginić osvojili su srebrne medalje u juniorskoj konkurenciji u disciplini 50 m leptir. Ana je osvojila srebro s vremenom 30.03, dok je Lovro otplivao vrijeme 25.99.

Ženska štafeta Primorja CO 4x200 m slobodno u sastavu: Ana Petrović, Ana Matković, Željana Knežević i Sanja Jovanović, osvojila je zlatnu medalju s vremenom 8:48.32.

Ana Matković osvojila je srebrnu medalju i u disciplini 200 m mješovovito s vremenom 2:21.77 ispred svoje klupske kolegice Željane Knežević koja je osvojila brončanu medalju s vremenom 2:23.78.

Motušić brončani na 200 m slobodno
Paulo Motušić u konkurenciji kadeta osvojio je brončanu medalju s vremenom 2:06.52. Brončane medalje osvojile su kadetska (Cerović, Kinkela, Ercegović i Motušić) i juniorska štafeta (Draginić, Galić, Salamon i Ivanović) Primorja CO 4 x 200 m slobodno.

Muška štafeta Primorja CO 4x200 m slobodno u sastavu: Andrej Ivanović, Teo Kolonić, Luka Matacin i Dominik Straga, osvojila je brončanu medalju s vremenom 7:55.19. Ispred Primorja CO plasirale su se štafete zagrebačkih klubova Medveščaka i Mladosti.