Primorjaši ukupno osvojili 19 medalja na 44. Međunarodnom plivačkom mitingu Mladost 2016

Ponedjeljak, 14. studenog 2016. 18:19 Napisao/la  SC

Primorjaši osvojili  7 zlatnih, 5 srebrnih i 7 brončanih medalja u trima  kategorijama: otvorena, juniorska i mlađejuniorska

Na 44. Međunarodnom plivačkom mitingu "Mladost 2016" što se ovog vikenda održao u Zagrebu, u konkurenciji više od 450 plivačica i plivača iz Slovenije, Turske, Bosne i Hercegovine, Srbije i  Izraela, Primorjaši su ukupno osvojili 19 medalja od čega 7 zlatnih, 5 srebrnih i 7 brončanih u tri kategorije natjecatelja: otvorena, juniorska i mlađejuniorska.

Mislav Sever je ostvario dvostruku pobjedu na 50 slobodno (0:21,79) i 100 slobodno (0:48,24), dok je na 50 leptir zauzeo drugo mjesto (0:23,88).

Apsolutnu pobjedu je ostvarila i Ana Matković na 400 mješovito (4:51,51), dok je treće mjesto ostvarila na 200 mješovito sa 2:17,16.

Odličan nastup ostvarili su i Antonio Rajković i Noa Kovačić u mlađejuniorskoj konkurenciji.

Antonio je osvojio tri zlata na 50 prsno (0:30,19), 100 prsno (1:07,08) i 200 prsno (2:24,61), dok je na 200 mješovito sa 2:16,30 osvojio broncu.

Noa je zlato osvojio na 50 slobodno sa rezultatom 0:24,30, te dvostruko srebro na 100 slobodno sa 0:53,51 i 400 slobodno 4:16,72.

Saša Gerbec je sa odličnim rezultatom 0:27,16 ostvario drugo vrijeme finalne utrke na 50 prsno, dok je na dvostruko dužoj dionici zauzeo treće mjesto sa 1:00,26.

Srebrnu medalju dohvatila je i Marija Maduna u mlađejuniorskoj konkurenciji na 50 slobodno sa 0:27,38.

Brončane medalje u juniorskoj konkurenciji osvojili su Ema Krajinović na 400 mješovito (5:10,88) i 200 leptir (2:29,29), Marin Ercegović na 50 slobodno (0:23,63) dok je Anja Juričić osvojila broncu na 400 slobodno (4:40,74) ali u konkurenciji mlađih juniorki.

U HPS Grand Prix poretku, prema zbroju bodova iz dvije otplivane discipline, Mislav Sever je zauzeo ukupno treće mjesto sa 16 bodova, dok je Saša Gerbec četvrti sa osvojenih 13 bodova.

U Zagrebu su još nastupili: Ana Petrović, Sara Knežević, Lucija Deranja, Kristina Vuković i Jan Rutar.