PH u plivanju: Riječanka Lana Dragojević srušila rekord Mirne Jukić na 50 m prsno

Petak, 25. srpnja 2014. 22:55 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Pojedinačna zlata za članove Primorja CO: Jovanovićku, Kneževićku, Gerbeca i Kolonića.

Drugog dana Prvenstva Hrvatske u plivanju koje se održava u Zagrebu Lana Dragojević, Riječanka u redovima ZPK-a srušila je u disciplini 50 metara prsno apsolutni rekord Hrvatske s vremenom 32.36 (780 FINA bodova). Rekord je bio star 14 godina, a postavila ga je Mirna Jukić tada kao mlađa juniroka.

Žetvu zlatnih medalja za Primorje CO započela je Sanja Jovanović u disciplini 50 metara slobodno s vremenom 26.36 (727 FINA bodova). Saša Gerbec apsolutni je vladar discipline 50 metara prsno i okitio se zlatnom medaljom isplivavši vrijeme 28.60 (810 FINA bodova).

Ana Petrović povećala kolekciju
Juniorka Ana Petrović osvojila je zlatnu medalju u disciplini 100 metara leptir s vremenom 1:03.90 (675 FINA bodova). Ovo vrijeme donijelo joj je i brončanu medalju u mlađe seniorskoj konkurenciji. Ana je osvojila i srebro u disciplini 50 metara slobodno s vremenom 27.33 (654 FINA bodova)

Treće zlato za Primorje CO osvojio je Teo Kolonić u disciplini 200 metara leđno isplivaši vrijeme 2:05.36 (711 FINA bodova). Nakon što se jučer penjala na u dva navrata na drugu stepenicu postolja danas je korak dalje otišla i Željana Knežević te osvojila zlatnu medalju u disciplini 100 metara leptir s vremenom 1:02.25 (730 bodova)

Marinu Ercegoviću bronca
Mlađi junior Primorja CO Marin Ercegović u disciplini 100 metara leptir osvojio je brončanu medalju s vremenom 58.90 (605 bodova FINA bodova)

Uspješne su bile i štafete Primorjaša. Ženska je nakon jučerašnjeg zlata u 4x200 m slobodno osvojila i u štafeti 4 x 100 m mješovito. Za pobjedničku štafetu plivali su: Sanja Jovanović, Roberta Mulac, Ana Petrović i Željana Knežević. Muška štafeta u sastavu: Saša Gerbec, Matej Maras, David Čustić i Luka Matacin doplivala je do brončane medalje ali tek nakon što je diskvalificirana pobjednička štafeta Mladosti nakon nepravilne druge izmjene.

Juniorkama Primorja štafetna bronca
Juniorska ženska štafeta Primorja CO 4x100 m mješovito u sastavu Edda Škorić, Petra Šunjić, Ana Petrović i Sofija Kresić osvojila je brončanu medalju s vremenom 4:38.39.Do srebrne medalje doplivala je Dubrovčanka na privremenom radu u Primorju Ana Matković s vremenom 5:05.13 (688 bodova)

U mlađe seniorskoj konkurenciji do brončane medalje je doplivala je Primorjašica Patricia Vrbos s vremenom 2:24.81.

Kadeti Primorja srebrni
Kadetska štafeta Primorja CO 4x100 m mješovito u sastavu Antonio Đaković, Antonio Rajković, Adrian Medica i David Haring osvojila je srebrnu medalju s vremenom 4:27.29.

Kadetski rekord u disciplini 200 metara leđno srušio je plivač Šibenika Jerko Ćaleta s vremenom 2:12.82 (598 FINA bodova).U jutarnjem kadetskom finalu Lorena Jerebić plivačica ZPK srušila je rekord u disciplini 400 metara mješovito star 23 godine koji je 1991. isplivala Petra Banović s vremenom 5:19.58.Ono što mu nije uspjelo u jutarnjem kadetskom finalu Davidu Doblanoviću istarskom dragulju i članu Arene iz Pule uspjelo je u popodnevnom A finalu kada je srušio kadetski rekord koji je bio u vlasništvu Lovre Sorića od 2009. godine. Novi rekord je sada 4:50.67. Doblanović je sada vlasnik kadetskih rekorda na 200 i 400 metara mješovito.

Srušena su i dva rekorda u štafetama. Mlađe juniroska štafeta Medveščaka 4 x 100 metara mješovito u sastavu: Miljenić, Obrovac, Sižgorić, Jukić s vremenom 3:57.73.
Juniorska štafeta splitskog Jadrana 4 x 100 metara mješovito u sastavu: Mosić, Mišković, Lučev i Paut postavili su novi rekord koji sada iznosi 3:51.64.