Jovanović, Knežević, Gerbec i ženska štafeta 4x100 m slobodno osvojili zlatne medalje

Ponedjeljak, 22. srpnja 2013. 21:45 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Trećeg dana plivačkog Prvenstva Hrvatske u Zagrebu Primorjaši su u apsolutnoj kategoriji osvojili četiri zlatne medalje, dvije srebrne i jednu brončanu medalju. U ukupnom poretku ženska ekipa Primorja CO vodeća uoči posljednjeg dana.

U ponedjeljak, trećeg dana plivačkog Prvenstva Hrvatske u Zagrebu na 50 metarskom plivalištu PVC Mladost na rasporedu su bile discipline 50 m leđno, 200 m leptir, 100 m prsno, 1500 m za žene, 800 m za muške i štafete 4x100 m slobodno.

Bukši zlato na 200 m leptir
Mlađa juniorka Primorja CO Alba Bukša osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 m leptir s vremenom 2:32.10. Isplivano vrijeme Albi je bilo dostatno za srebro u juniorskoj i mlađe seniorskoj konkurenciji.

Sanja Jovanović osvojila je zlatnu medalju u „svojoj“ disciplini 50 m leđno s vremenom 29.27. Sanja je u jutarnjim kvalifikacijama plivala 5. vrijeme.

U muškoj utrci na 50 m leđa prva dva mjesta osvojili su plivači Primorja CO. Prvak Hrvatske postao je Saša Gerbec (26.81) koji je od klupskog kolege Tea Kolonića bio brži samo jednu stotinku (26.82)

Krajinović zlatna na 100 m prsno
Primorjašica Ema Krajinović osvojila je zlatnu medalju kadetskoj konkurenciji na 100 m prsno s vremenom 1:19.74.

Željana Knežević  i trećeg dana prvenstva postala je pojedinačna prvakinja Hrvatske. Ovaj puta to je ostvarila u disciplini 200 m leptir s vremenom 2:19.18. Željana je pojedinačnom  zlatu danas pridodala i štafetno zlato u utrci 4x100 m slobodno gdje je zajedno sa Sanjom Jovanović, Anom Petrović i Anom Matković isplivala vrijeme 3:56, 89.

U muškoj utrci 100 m prsnim stilom Primorjaš Matej Maras osvojio je srebrnu medalju s vremenom  1:03.57 ispred svog klupskog kolege Saše Gerbeca s vremenom 1:03.84.

Šunjić i Motušić srebrni
Primorjašica Petra Šunjić u disciplini 100 m prsno osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji mlađih juniorki s vremenom 1:18.34. Srebrnu medalju osvojio je i njen klupski kolega  kadet Paulo Motušić u disciplini 200 m leptir. Motušić je osvojio i brončanu medalju u utrci na 800 m slobodno s vremenom 9:24.84. Brončanu medalju osvojila je i muška juniorska štafeta Primorja CO na 4x100 m slobodno u sastavu: Ivanović, Draginić, Salamon i Galić, s vremenom 3:37.94.

Srebrnu medalju na 1500 m slobodno osvojila je i Ana Matković (Primorje CO) isplivaši ovu dugu dionicu u vremenu 18:06.84.

Nakon tri dana u ukupnom poretku kod žena Primorje CO je na 1. mjestu s osvojenih 1565 bodova ispred drugoplasirane ekipe ZPK s 1229 bodova i trećeplasirane Mladosti s osvojenih 1106 bodova. Ženska ekipa Nevere nalazi se na 14. mjestu s osvojenih 246 bodova. U muškoj konkurenciji Primorje CO s nalazi na 4. mjestu s osvojenih 1135 bodova.

U utorak posljednjeg dana PH na rasporedu su discipline: 400 m slobodno, 100 m leđno, 200 m prsno i 100 m slobodno.