41. miting Mladosti: Jovanovićka, Kneževićka, Gerbec i Straga zlatni drugoga dana

Nedjelja, 17. studenog 2013. 22:12 Napisao/la  L.K.

Četvero Primorjaša drugog dana Grand prix mitinga Mladost 2013 u Zagrebu osvojilo je zlatne medalje. Sanja Jovanović je ukupni pobjednik 2. Grand prixa. Pobjedama u utrkama 50 m leđno i 100 m mješovito osvojila je ukupno 1623 boda.

Drugog dana Grand prix mitinga Mladost 2013 održanog u Zagrebu Primorjaši su osvojili četiri zlatne medalje u seniorskoj konkurenciji i jednu zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji (Lovro Draginić na 50 m slobodno op.a).

Prvo zlato u nedjelju poslijepodne osvojio je Saša Gerbec u disciplini 100 m prsno s vremenom 59.92. U istoj disciplini Matej Maras s vremenom 1:03.93 zauzeo je 7 mjesto.

Željana Knežević s lakoćom osvaja zlatne medalje u disciplinama koje pliva, ali ne uspijeva isplivati norme za EP. S vremenom 4:53.43 Željana je osvojila zlatnu medalju u zahtjevnoj disciplini 400 m mješovito ispred klupske kolegice Ane Matković koja je na cilj stigla 6 i pol sekundi sporije. Nažalost Željana je do norme za EP i u ovoj diciplini ostala udaljena nešto više od četiri i pol sekunde.

MLADI PRIMORJAŠI NAREDNI VIKEND U ZADRU
Mladi Primorjaši, dječaci (2000. i 2001. godište) i djevojčice (2002. i 2003. godište) započinju svoju seriju mini Grand prix mitinga. 23. i 24. studenog u Zadru je 5. po redu miting Sv. Krševan (2. iz serije mini Grand prixa). Na zatvorenom plivalištu zadarskog bazena Višnjik organizator mitinga je PK Zadar.

Treću zlatnu medalju za Primorje CO osvojio je Dominik Straga u utrci na 200 m mješovito. Straga dugo nije otplivao tako dobro i s vremenom 1:57.96 stigao na sekundu i pol do Hrvatskog apsolutnog rekorda Nikše Rokija postavljenog 2009. Godine. Straga bi na EP u Danskoj mogao napasti taj rekord jer je ležerno ušao u cilj i vidjelo se da ima rezerve za još bolji rezultat. U istoj disciplini Luka Matacin osvojio je 3. mjesto s vremenom 2:02.64.

Četvrtu zlatnu medalju osvojila je Sanja Jovanović u utrci na 100 m mješovito s vremenom 1:02.15. U ovoj disciplini danas je srušen i juniorski rekord Hrvatske za što se opet pobrinula odlična Šibenčanka Lucija Jurković Periša s vremenom 1:03,95 (stari juniorski rekord držala je Mirna Jukić s vremenom 1:04.24 isplivan još davne 2001. Godine op.a) Primorjašica Sanja Jovanović je i ukupna pobjednica zagrebačkog Grand prixa jer je u dva dana osvojila ukupno 1623 boda zbrojem dvije najbolje discipline po danu.

U juniorskoj konkurenciji jedinu zlatnu medalju osvojio je Lovro Draginić u trci 50 m slobodno s vremenom 23.92. Lovro je u trci na 50 m leđno s vremenom 26.38 osvojio 3. mjesto u juniorskoj konkurenciji.

Finalne utrke u nedjelju popodne plivali su još Ana Petrović na 100 m slobodno i zauzela 11. mjesto u seniorskoj konkurenciji s vremenom 59.25 (3. mjesto u juniorskoj konkurenciji). Petrovićka je osvojila i 9. mjesto u disciplini 400 m slobodno s vremenom 4:37.33 (2. mjesto u juniorskoj konkurenciji).

Andrej Ivanović (200 m slobodno 1:53.77), Patricia Vrbos (100 m leđno 1:04.91) i Alba Bukša (200 m leptir 2:35.63, 2. mjesto u juniorskoj konkurenciji) osvojili su 8. mjesta u seniorskoj konkurenciji. Bukša je nastupila i u finalnoj utrci na 50 m leptir te zauzela 15. mjesto s vremenom 31.75 (7. Mjesto u juniorskoj konkurenciji).

Rezultati drugog dana kvalifikacija i finalnih utrka.