Volpijeva Spezia prvi puta na San Siru, Antoniniju Čulini pola sata u porazu protiv Milana

Srijeda, 15. siječnja 2014. 19:47 Napisao/la  SC

Osmina finala Kupa: Milan - Spezia 3:1.  Gostima za utjehu ostaje činjenica da su u posljednjoj minuti susreta ipak zabili pogodak velikom Milan

Nogometaši Milana pobjedom protiv Spezije rezultatom 3:1 plasirali su se u četvrtzavršnicu talijanskog Kupa. Na stadionu Giuseppe Meazza kratkih rukava ostala je Spezia, s kojom su Rossoneri odigrali prvi međusobni službeni susret u povijesti. Momčad Milana vodio je s klupe Mauro Tasotti, novi trener Clarence Seedorf momčad preuzima u četvrtak.

Rijekina delegacija na utakmici
Svoje mjesto u ložama velebnog San Sira našla su i trojica Riječana. Predsjednik nogometaša s Kantride Damir Mišković utakmicu je pogledao u društvu dopredsjednika Deana Šćulca i klupskog operativca Vlade Čohara.

Gostima za utjehu ostaje činjenica da su u posljednjoj minuti susreta ipak zabili pogodak velikom Milanu. Domaće su u vodstvo od 2:0 doveli Robinho i Gianpaolo Pazzini u intervalu od četiri minute, a zabio je i novopridošli Keisuje Honda. Pogodak za povijest drugoligaša zabio je Ferrari.

Nastup na San Siru ubilježio je igrač Rijeke na privremenom radu u Speziji ušavši u igru u 61. minuti, a zadnjih pet minuta dobio je i Mislav Oršić.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv Udinesea.

MILAN: Abbiati - De Sciglio, Rami, Mexes, Zaccardo - Cristante, Montolivo, Poli - Honda (64 Birsa), Pazzini (71 Petagna) - Robinho (78 Nocerino)

SPEZIA: Leali - Migliore, Lisuzzo, Bianchetti, Baldanzedu - Schiattarella (61 Čulina), Seymour, Bovo, Rivas (76 Ciurria) - Catellani (85 Oršič), Ferrari

Milan - Spezia 3:1 (Robinho 28, Pazzini 32, Honda 47/Ferrari 90+1)