Hrvatska na Rujevici ostvarila plasman na EP

Ponedjeljak, 28. ožujka 2016. 18:56 Napisao/la  SC

Elitno kolo, Skupina 5 - 4. kolo: Hrvatska - Belgija 4:0

U-19: UEFA Elitno kolo, Skupina 5 - 4. kolo

HRVATSKA - BELGIJA 4:0 (2:0)

Stadion Rujevica. Gledatelja 1200

Sudac: A. Abdula (Ukrajina)

Strijelci: 1:0 Benković (37), 2:0 Brodić (45), 3:0 Lovren (76), 4:0 Knežević (90)

Žuti kartoni: Plantak, Erlić (Hrvatska), Weymans, De Medina, Djim, Caufriez, Kabir (Belgija)

HRVATSKA: Šemper, Hudećek, Sosa (od 64' Erlić), Benković, Soldo, Plantak, Brekalo (od 50' Fintić), Knežević, Brodić, Balić (od 77' Moro), Lovren

BELGIJA: Jackers, Caufriez (od 74' Van Cleemput), Wouters, Miangue (od 74' Mangala), Schoofs, Weymans, Kabir, Dimata, Djim (od 64' Cuypers), De Medina, Van Landschoot

Hrvatska U-19 reprezentacija plasirala se u završnicu Europskog prvenstva uvjerljivom pobjedom (4:0) protiv Belgije u zadnjem kolu Skupine 5. U utakmici odigranoj na Rujevici hrvatski mladići demonstrirali su nadmoć i zdušno nakon utakmice zapjevali: Neka pati koga smeta, Hrvatska je prvak svijeta!

Ova generacija ima puno pravo prizivati najveća dostignuća, možda već u završnici Europskog prvenstva, koje se u srpnju igra u Njemačkoj.

Nadmoć je prvi put okrunjena u 37. minuti, Filip Benković je leđima okrenut udarcem glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta.

Fran Brodić u 45. minuti postigao je pogodak petom kojim je podsjetio na Vardyjev pogodak u utakmici Engleske protiv Njemačke. Davor Lovren je odradio glavninu posla prošavši desnom stranom do prve vratnice, odigrao prema Brodiću, koji je petom skrenuo loptu u mrežu - 2:0.

Lovren je nadahnutu igru okrunio lijepim potezom u 76. minuti. Brodić je Lovrena izbacio desnom stranom prema vrataru Jackersu, koji je pogledom ispratio let lopte nakon lob-udarca.

U 90. minuti Knežević je doslovno oteo loptu belgijskom braniču, zaobišao vratara i praktično ušetao u mrežu - 4:0.

Više od pobjede veseli način igre kojom ova generacija igrača gazi protivnike.

Poredak UEFA Elitno kolo, Skupina 5: Hrvatska 9, Belgija 6, Škotska 3, Bugarska 0