U-19: Hrvatska na Kantridi pobijedila Škotsku, odlučuje utakmica protiv Belgije u ponedjeljak na Rujevici

Petak, 25. ožujka 2016. 18:33 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Hrvatska - Škotska 3:0, Belgija - Bugarska 1:0. Brekalo (77) postigao treći pogodak      kojim je Hrvatska stekla mogućnost da na EP ode neodlučenim rezultatom protiv Belgije

U-19 hrvatska reprezentacija pred 500 gledatelja pobijedila je na stadionu Kantrida Škotsku rezultatom 3:0, pa u ponedjeljak (16) na Rujevici protiv Belgije igra odlučujuću utakmicu za plasman Europsko prvenstvo.

Igračima Ferda Milina zbog bolje gol-razlike dovoljan je neodlučen rezultat protiv Belgije, koja je u Kostreni pobijedila Bugarsku rezultatom 1:0.

Hrvatska se odmah nametnula protiv Škotske, Brodić je već u 3. minuti zaprijetio vrataru McRorieu i navijestio da je raspoložen za igru.

Hrvatski mladići poveli su u 36. minuti, kada je Brekalo karakteristično prošao lijevim bokom, ubacio prizmeno, Benković je odigrao za Brodića, koji je iz blizine petom zatresao mrežu - 1:0.

Do odmora najbolju priliku propustio je realizirati Balić nakon Brekalove asistencije, Škoti su blizu pogotku bili u 12. minuti, kada je Hardie poslao loptu preko vratiju.

Odmah na početku drugoga dijela, Soldo je ubacio s lijeve strane, a Turčin glavom zakucao loptu u mrežu - 2:0.

Treći pogodak postigao je Brekalo u 77. minuti nakon prekida. Knežević je kratko proigrao Brekala, koji je snažnim udarcem postigao pogodak kojim je Hrvatska stekla bolju gol-razliku od Belgije.

HRVATSKA: Šemper, Hudećek, Erlić (73 Sosa), Benković, Soldo, Knežević, Plantak, Turčin, Balić (50 Moro), Brekalo (81 Lovren), Brodić

ŠKOTSKA: McRorie, Breslin, Iacovitti, Jules, Cameron, Sammut, Thomson, Kiltie (56 Wighton), Nesbitt (64 Wright), Harvie (80 Ross), Hardie

Utakmice 2. kola: Hrvatska - Škotska 3:0 (Brodić 36, Turčin 47, Brekalo 77), Belgija - Bugarska 1:0 (Cuypers 81)

Poredak: Hrvatska 6 (gol-razlika 4:0), Belgija 6 (3:0), Bugarska 0 (0:2), Škotska 0 (0:5)