Švicarsko prvenstvo: Antonini Čulina donio Luganu važnu pobjedu protiv Grasshoppersa

Nedjelja, 20. ožujka 2016. 21:09 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Sion - Basel 0:1, Grasshoppers - Lugano 0:1, Vaduz - Zurich 0:3, St. Gallen - Young Boys 2:3, Thun - Luzern 1:1

Antonini Čulina donio je pobjedu (1:0) Luganu pogotkom u 75. minuti utakmice protiv Grasshoppersa. U zadnjim utakmicama 25. kola gosti su bili uspješniji, Basel je identičnim rezultatom pobijedio Sion.

Za razliku od novog prvaka Basela, Luganu je pobjeda protiv Grasshoppersa bila izuzetno važna, jer znači bijeg od zadnjeg mjesta koje vodi u drugu ligu. Čulina je postigao deveti pogodak i najbolji je klupski strijelac.

Niko Datković i Čulina odigrali su cijelu utakmicu za Lugano. Goran Jozinović ušao je u 69. minuti, Domagoj Pušić sjedio je na klupi.

Za Grasshoppers je igrao Marko Bašić, nekadašnji igrač Kamen Ingrada, koji je 2008. godine počeo igrati u švicarskoj ligi upravo u dresu Lugana.