Snježana Pejčić sedma u zračnoj pušci na natjecanju Svjetskog kupa u Milanu

Utorak, 15. svibnja 2012. 19:29 Napisao/la  M. B,

Riječka strijelkinja sedmo mjesto osvojila je pogodivši 500.6 krugova, 397 u osnovnom i 103.6 krugova u finalu

Snježana Pejčić, strijelkinja Lokomotive, osvojila je sedmo mjesto na natjecanju Svjetskog kupa u Milanu u gađanju zračnom puškom. Najbolja hrvatska strijelkinja do ovog plasmana stigla je s rezultatom od 500.6 krugova. Snježana je u finale, među najboljih osam, ušla nakon raspucavanja. Naime, sedam strijelkinja, uključujući Pejčić pogodilo je 397 krugova, a u finalu je bilo mjesta za samo tri natjecateljice. Snježana je pogodila 51.4 i uhvatila to posljednje, treće mjesto koje je vodilo u finale.

U finalu riječka strijelkinja pogodila je 103.6 krugova što je bilo dovoljno za ukupno sedmo mjesto. Prvo mjesto osvojila je Čehinja Katerina Emmons sa 505.5 krugova (400, 105.5). Druga je bila Njemica Sonja Pfeilschifter sa 504.2 (400, 104.2), a treća Kineskinja Siling Yi sa 503.4 kruga (399, 104.4).

- Dakle, vratila sam se na staru pušku i moglo bi se reći propucala. Prije pet dana sam odlučila da bi možda bilo pametno pokušati pucati sa starom puškom, s obzirom da se s novom mučim cijelu sezonu i to ne liči na ništa. Meč je bio dobro odrađen, nas sedam je sa 397 bilo u raspucavanju za tri mjesta koja su vodila u finale. Inače, i  finale je bilo skroz korektno. Sve u svemu, ja zadovoljna, rekla je Snježana Pejčić.

Od ostalih hrvatskih predstavnica Tanja Perec bila je 35. s 395 krugova, a Sandra Vitez 72. sa 390 krugova.