Snježana Pejčić na Svjetskom prvenstvu osvojila broncu u gađanju malokalibarskom puškom

Subota, 08. rujna 2018. 23:30 Napisao/la  SC

Snježana Pejčić

Snježana Pejčić na Svjetskom prvenstvu u južnokorejskom Changwonu osvojila je broncu u gađanju malokalibarskom puškom u disciplini 50 m - trostav.

Pejčićka je time ispunila normu za Olimpijske igre 2020. godine u Tokiju.

Riječanka je finale završila s rezultatom 446,4 kruga.

Svjetska prvakinja postala je Ruskinja Julia Karimova (461,1), a srebro je osvojila Njemica Isabella Straub (459,5).

Pejčićka je u kvalifikacijama (po 40 metaka u svakom od tri stava) imala četvrti rezultat (1174 kruga) i tako izborila nastup u finalu.

Druga hrvatska predstavnica u kvalifikacijama bila je Marta Zeljković, koja je sa 1152 kruga završila na 51. mjestu u konkurenciji 60 natjecateljica.

U finalnom meču, nakon prvih 15 hitaca u klečećem položaju, Pejčić je sa 150,7 krugova bila na šestom mjestu.

S najboljim rezultatom u 15 hitaca ležeći (156,7) Snježana se probila na četvrto mjesto na kojem se držala i nakon prvih deset hitaca u stojećem položaju nakon kojih su eliminirane Austrijanka Peer i Norvežanka Stene.