Slovensko prvenstvo: Olimpija pobijedila u Mariboru, Darijo Ćanađija strijelac u derbiju prvenstva

Subota, 19. svibnja 2018. 23:17 Napisao/la  SC
Darijo Ćanađija (Olimpija)

Nogometaši Olimpije u derbiju 34. kola pobijedili  su Maribor u gostima rezultatom 3:2 čime su dva kola prije kraja stekli prednost u borbi za titulu prvaka.

Igrač Rijeke na posudbi Darijo Ćanađija postigao je pogodak za vodstvo u 3. minuti, ali je Maribor odmah zauzeo domaćinski stav i počeo diktirati igru.

Pogocima Luke Zahoviča u 12. i 52. minuti Maribor je preokrenuo rezultat, činilo se da titula ostaje u Gradskom vrtu.

Olimpija se uspjela presložiti i do kraja utakmice postići dva pogotka kojom su stavili jednu ruku na trofej prvaka.

Handanovič je u kaznenom prostoru srušio Kronavertera, koji je u 74. minuti realizirao kazneni udarac za izjednačenje.

Pri kraju utakmice momčad Igora Bišćana  preuzela je inicijativu koju je pogotkom u 90. okrunio Vombergar.

Do 58. minute za Olimpiju je igrao drugi igrač Rijeke na posudbi Jason Davidson.

Mihovil Klapan igrao je za Aluminij od 89. minute u pobjedi protiv Triglava.

Utakmice 34. kola: Maribor - Olimpija 2:3, Triglav - Aluminij 0:2

Poredak: Olimpija 76, Maribor 74, Domžale 66 (33)..