Kvalifikacije za EP: Hrvatske nogometašice na Rujevici osvojile bodove protiv Turske

Ponedjeljak, 30. studenog 2015. 17:52 Napisao  Patrik Mršnik

Skupina 5: Hrvatska - Turska 3:0. Hrvatske reprezentativke slavile protiv bezopasnih Turkinja, Martina Čop zamijenjena na poluvremenu.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo nogometašica - skupina 5

HRVATSKA - TURSKA 3:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 371

Sutkinja: Ivana Projkovska (Makedonija)

Strijelkinje: 1:0 Šundov (29) 2:0 Joščak (39) 3:0 Andrlić (88)

Žuti karton: Turk (64)

HRVATSKA: Bačić 6 - Lojna 6, Nevrkla 6, Balog 6.5, Čop 6 (46 Bojčić 6.5) - Šundov 7, Landeka 6.5, Šalek 6 - Joščak 7 (40 Lubina 6), Baban 6.5, Conjar 6 (66 Andrlić -)

TURSKA: Akgoz 5.5 - Yeniceri 5, Demir 5, Erol 5.5, Karagenc 5.5 (88 Hiz -) - Uraz 5.5, Cigdem 5 (58 Turk 5), Karabulut 5.5 (68 Topcu -) - Korkmaz 5.5, Ipek 5, Pekel 5

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija ostvarila je na Rujevici protiv Turske drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se u Nizozenskoj održati 2017. godine. Pred četiristotinjak gledatelja završilo je 3:0, a golove za Hrvatsku postigle su Šundov i Joščak, još za vrijeme prvog poluvremena, odnosno Andrlić u samoj završnici susreta.

Turkinje za vrijeme cijele utakmice nisu niti jednom ozbiljno zaprijetile domaćim igračicama. Hrvatska je stoga zasluženo stigla do pobjede prikazavši dobar nogomet. Prvu veliku priliku Hrvatska je propustila u 19. minuti kada je Joščak na asistenciju Landeke pucala preko gola. Zanimljivost je, kapetanica Landeka sestrična je Davora Landeke, bosanskohercegovačkog internacionalca koji je od 2008. do 2011. nastupao za Rijeku.

Nekoliko akcija kasnije Hrvatska je imala lijepu priliku povesti. Turska vratarka Akgoz napravila je veliku pogrešku i pri jednom ispucavanju uposlila Conjar koja je pogodila golmanicu, a iz odbijanca Joščak gađa preko gola.

U 29. minuti domaće igračice povele su pogotkom Šundov. Landeka je asistirala, a veznjakinja Bayera iz Leverkusena pogodila s ruba kaznenog prostora od lijeve vratnice Akgoz.

Deset minuta kasnije Landeka je ponovo u ulozi asistentice, i to iz slobodnog udarca s lijeve strane. U kaznenom prostoru najviša je, ali i najspretnija Joščak koja glavom pogađa za 2:0. Mogla je Hrvatska zabiti i u 33. minuti kada Šalek upošljava Šundov, ali njen udarac odlazi pored gola.

Prije trećeg hrvatskog pogotka Šundov je imala priliku u 75. minuti kada je njen prizeman udarac obranila Akgoz. Za konačnih 3:0 zabila je Andrić na dodavanje Baban.