Kup RH za kadete: Vaterpolisti Primorja u finalu nadigrali Jug u Gružu!

Nedjelja, 13. srpnja 2014. 16:43 Napisao/la  M. B.

Finale: Jug CO - Primorje EB 6:15 (1:5, 3:4 , 2:4, 0:2). Najbolji igrač i vratar su iz redova Primorja EB: Karlo Kovačević i Kaj Jareb

Kup Hrvatske u vaterpolu za kadete

JUG CO - PRIMORJE EB 6:15

Finale:  Jug CO - Primorje EB 6:15 (1:5, 3:4 , 2:4,  0:2). Bazen u Gružu. Suci: Tiozzo - Kuzmanić. Delegat: Čubela.

JUG CO: Vukojević, Peić 1, Ivaniš, Farčić 1, Kržić 1, Čulina 1, Vidosavljević, Bego, Dadić, Brailo 2, Erdelez, Lončarić, Koboević, Cukrov.

PRIMORJE EB: Jereb, Dobrecović, J. Jeličić 1, Rajkovača, Delač, Augusti 2, Grubješić, Severinski 1, Kovčević 1, Radulović 3, I. Jeličić 1, Vekić, Marohnić, Poropat 6.

{jb_blackbox-right}Rezultati, finale: Primorje EB - Jug CO 15:6. Polufinale: Primorje - Mladost 11:10. Skupina: Primorje - Mornar BS 8:4, Jug CO - Primorje 14:9, Primorje - POŠK 13:5.{/jb_blackbox-right}

Vaterpolisti Primorja EB pobjednici su Kupa Hrvatske u kadetskom uzrastu. Primorjaši su predvođeni trenerom Samirom Baraćem u finalu nadigrali Jug CO 15:6 i tako stigli do novog velikog uspjeha. Primorjaši su tako uzvratili Dubrovčanima za poraz u utakmici u skupini i bili su najbolji kada je bilo najpotrebnije.

Primorjaši su odlično otvorili utakmicu i s 5:1 riješili prvu četvrtinu čime su najavili veliku utakmicu. Iako je Jug drugu četvrtinu otvorio s dva uzastopna pogotka, Primorje je odgovorilo serijom 3:0 i pobjeglo na pet golova razlike (8:3). Povratka za domaćina nije bilo.

Najbolji igrač i vratar su iz redova Primorja EB: Karlo Kovačević i Kaj Jareb. Ivo Brailo, kapetan Jug CO, s 21 golom je najbolji strijelac turnira.