U-21: Hrvatska ostvarila petu uzastopnu pobjedu, Hrvoje Smolčić odigrao cijelu utakmicu

Četvrtak, 11. studenog 2021. 19:46 Napisao/la  SC

Hrvatska je u Puli protiv Estonije nastavila svoj savršeni niz, iduća utakmica čeka ih 16. studenoga u Riedu protiv Austrije

Slavlje hrvatskih nogometaša
Slavlje hrvatskih nogometaša Foto: Screenshot

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija nastavila je svoj savršeni niz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, izabranici Igora Bišćana svladali su u Puli Estoniju, čime su i petu utakmicu u skupini A zaključili pobjedom.

Od prve minute bilo je jasno da je Bišćanova momčad apsolutni favorit u ovoj utakmici, pitanje je samo bilo s koliko će golova u mreži Estonci napustiti Pulu.

Iako su domaći nogometaši imali nekoliko izrazitih prigoda od samog početka, u vodstvo su došli u 39. minuti, Pršir je lijepo tukao s desetak metara, lopta se od vratnice vratila natrag u polje, gdje ju je prihvatio Roko Šimić i svojim šestim pogotkom u ovom kvalifikacijskom ciklusu uvelike oslobodio svoje suigrače.

Nastavak utakmice donio je puno konkretniju domaću momčad, koja je pitanje pobjednika definitivno riješila u 62. minuti, kada je Pršir lijepim udarcem s dvadesetak metara svladao nemoćnog gostujućeg vratara Lapa.

Hrvoje Smolčić, kapetan Rijeke, odigrao je svih devedeset minuta u pobjedi Hrvatske.

Iduću utakmicu hrvatska igra 16. studenog u Riedu protiv Austrije.

HRVATSKA: Kotarski, Čolina, Smolčić, Vušković, Šutalo, Pršir (76 Fruk), Palaversa (70 Franjić), Baturina, Biuk (65 Laušić), Šimić (79 Drena Beljo), Kačavenda (64 Marin)

ESTONIJA: Lapa, Hussar, Samin, Pelt, Mill (80 Sepik), Schjonning-Larsen, Shein, Tunjov (57 Palumets), Jarviste, Tamm (80 Lepik), Mannilaan (57 Lip).

U-21 kvalifikacije za EP, skupina A, 5. kolo: Hrvatska - Estonija 2:0  (Šimić 39, 2:0 Pršir 62).

Poredak: Hrvatska 15, Norveška (4) 9, Austrija 9, Finska (4) 7, Azerbajdžan (4) 1, Estonija (6) 0 bodova.