FRAN BONIFAČIĆ

Atletičar Krka srušio 38 godina stari rekord Joška Vlašića

Nedjelja, 11. srpnja 2021. 20:28 Napisao/la  SC

Bonifačić u desetoboju završio na 6. mjestu, atletičarka Kvarnera Klara Barnjak u finalu skoka u dalj osvojila  8. mjesto

Fran Bonifačić srušio je u desetoboju 38 godina stari rekord Joška Vlašića, oca nogometnog reprezentativca Nikole i bivše svjetske prvakinje u skoku uvis Blanke Vlašić.

Posljednjeg dana Europskog prvenstva za mlađe seniore i seniorke u Tallinnu, atletičar Krka nakon dva dana natjecanja u 10 disciplina završio je 6. u desetoboju s novim apsolutnim i mlađeseniorskim rekordom Hrvatske 7760 bodova.

Time je Bonifačić srušio za 101 bod 38 godina i 17 dana stari rekord Joška Vlašića iz Izmira 1983. godine, svoj  najbolji rezultat Bonifačić je popravio za 354 boda.

U konkurenciji 19 atletičara, u 10 disciplina Bonifačić je u tri postavio svoje osobne rekorde: u bacanju kugle (14,06 m), na 400 m (52,07) i skoku s motkom (4,80 m).

Zlato u desetoboju osvojio je Nijemac Andreas Bechmann s 8142 boda.

Atletičarka Kvarnera Klara Barnjak u finalu skoka u dalj osvojila je 8. mjesto sa skokom od 6,27 m.

Pobijedila je Mađarica Petra Farkas sa 6,73 m.

Hrvatska atletika u Tallinnu je ostvarila plasmane u četiri finala.

Najbolje plasirana bila je Marija Tolj na 5. mjestu bacanja diska, zatim slijede Fran Bonifačić u desetoboju na 6. mjestu i novim hrvatskim rekordom, Klara Barnjak u skoku u dalj na 8. mjestu i još jednom Marija Tolj na 10. mjestu u bacanju kugle.