Filip Dangubić srušio Maribor u gostima, Loren Maružin strijelac u pobjedi

Subota, 20. veljače 2021. 21:09 Napisao/la  SC
Filip Dangubić

Filip Dangubić srušio je u 22. kolu slovenskog prvenstva Maribor u Ljudskom vrtu.

Riječki nogometaš ušao je u igru u 65. minuti, u 77. minuti postigao je jedini pogodak i osigurao Celju neočekivanu pobjedu na gostovanju kod drugoplasirane momčadi.

Pobjeda je još vrednijja zbog neočekivanog domaćeg poraza proteklog tjedna, u 20. kolu Aluminij je u utorak pobijedio (1:0) u Celju.

Maribor je porazom ostao bod iz vodeće Olimpije (41), koja je odigrala utakmicu manje.

Celje se s tri boda (26) na 8. mjestu još više udaljilo od Aluminija i Gorice, koji se u Ligi 10 nalaze na mjestima koja vode u drugu ligu.

Loren Maružin bio je strijelac prvog pogotka u pobjedi (3:0) Brava protiv Kopera.

Bivši napadač Orijenta 1919 igrao je do 69. minute.