Europska liga: Maltežani umalo svladali Ferencvaros i ostvarili pozitivan rezultat uoči uzvrata

Utorak, 01. srpnja 2014. 19:47 Napisao/la  SC

Prvo pretkolo Europske lige, prva utakmica: Sliema - Ferencvaros 1:1. Maltežani mogu žaliti za promašenim jedanaestercem i gredom u završnici susreta, Ferencvaros daleko od maksimuma

Europska liga - Prvo pretkolo, prva utakmica

SLIEMA WANDERERS - FERENCVAROS 1:1

Stadion Ta' Qali, Malta. Gledatelja 700

Sudac: Arnold Hunter (Sjeverna Irska)

Strijelci: 1:0 Ohawuchi (39) 1:1 Nalepa (77)

Žuti kartoni: Mintoff, A. Muscat (Sliema) Busai, Nagy, Nalepa, Bonig, Holman (Ferencvaros)

SLIEMA: Zammit - A. Muscat, Bianciardi, Scozzese, G. Muscat (68 Cilia) - Barbetti, Potezica, Mintoff - Ohawuchi, Scerri - Mifsud

FERENCVAROS: Dibusz - Bošnjak, Mateos, Nalepa, Bonig - Kukuruzović (82 Holman), Gyomber, Lauth - Nagy (46 Somalia), Busai (46 Cukić) - Bode

Potencijalni Rijekini protivnici u drugom pretkolu Europske lige prvi su se puta sučelili na početku nove europske klupske sezone. Na malteškom nacionalnom stadionu, jedinom u zemlji na kojem je dopušteno igrati međunarodne službene utakmice dobro su se domaćini predstavili, i da je bilo tek nešto više sreće mogli su vrlo lako doći do pobjede protiv uvelike favoriziranog sastava mađarskog Ferencvarosa.

Finalist malteškog Kupa prvu je priliku za pogodak imao u 15. minuti. Mateos ruši Michaela Mifsuda, sudac Hunter pokazuje na bijelu točku. Najbolji strijelca u povijesti malteške reprezentacije promašuje i time ostavlja rezultat na početnih 0:0. Ipak, domaćin je poveo u 39. minuti. Barbetti je proigrao Stanleya Ohawuchija, a ovaj pogodio za veliko slavlje na Ta' Qaliju. Bili su bolja momčad domaćini u većem dijelu susreta, što potvrđuje i statistika. Izjednačena utakmica po posjedu lopte (50-50) po broju udaraca, kako izvan gola tako i onih u okvir morala je i završiti nerješeno.

Aktivan rezultat za Ferencvaros uoči uzvrata u Mađarskoj osigurao je Nalepa, strijelac glavom na ubačaj Kukuruzovića, jedanaest minuta prije kraja. U 87. minuti Sliema je ponovno mogla povesti i upisati rijetku europsku pobjedu da je Scozzese bio malo precizniji, odnosno da njegov udarac nije završio na gredi gola Dibusza.

Uzvrat se igra sljedećeg tjedna na Puskasevu stadionu u Budimpešti.