Orijent 1919 i Croatia odigrali neodlučeno, Monjac donio bod

Subota, 21. rujna 2019. 19:19 Napisao/la  Igor Vranić

Orijent  1919  -. Croatia 1:1. Pet minuta prije kraja Monjac pogodio za bod

Strijelci: 0:1 Šabić (77), 1:1 Monjac (85)

Žuti kartoni: Vidas, Fumić, Flego (Orijent 1919), Bešlić, Šabić, Mikulić (Croatia)

ORIJENT 1919: Berković -, Vidas 6 (66 Ivančević -), Smolčić 6 (80 Flego -), Mulac 6, Tadejević 6,5, Mohorovičić 5,5, Liber 6, Iličić 6, Travaglia 6, Monjac 6,5, Gerc 5,5 (59 Fumić 6,5)

CROATIA ZMIJAVCI: Vugdelija -, Bešlić 6, Šalinović 6, Bauk 6,5, Mikulić 6, Begić 6 (84 Serdarušić -), Čalušić 6,5 Šabić 7, Llanos 6 (75 Šuto -), Stipić 6 (61 Todorić 6,5), Gudelj 6

U 85. minuti Monjac je primio loptu na 20 metara od vratiju gostiju po sredini, neometano se okrenuo i ljevicom odapeo s 18 metara - 1:1.

Monjčevim pogotkom Orijent 1919 je uspio izjednačiti u razdoblju tijekom kojega ništa nije slutilo pogotkom domaćina.

U 92. minuti Fumić se probio lijevom stranom do korner-linije, vratio prizemno Iličiću, vratar Vugdelija obranio je udarac domaćega napadača.

Bila je to jedina izglednija domaća prilika iz koje je Orijent 1919 na kraju mogao pobijediti što bi bila sportska nepravda.

Bod je najmanje što je momčad Croatije zaslužila prema prikazanom.

Orijent 1919 je odigrao najslabiju utakmicu ove sezone u doslovnom smislu, energetski prazna momčad očito je podlegnula seriji vezanih utakmica.

Gostujuća momčad dominirala je kroz posjed lopte od početka do kraja utakmice, u pojedinim razdobljima domaćini nisu mogli, ni znali izaći iz svoje trećine.

Iako je prema načinu igre Orijentu 1919 trebala odgovarati napadačka igra gostiju, ovog puta potpuno je izostala tranzicija Orijenta 1919 što je inače glavni forte sušačke momčadi.

Za razliku od utakmice protiv moćnije momčadi Šibenika prije tjedan dana, protiv momčad Croatije u duelima i trku nije bilo dovoljno fizičkog inteziteta.

S druge strane Croatia je stalno kolalala loptom oko zadnje trećine domaćina, nekoliko puta uspjeli su gosti poremetiti raspored obrane Orijenta, ali Berković nije imao posla.

Posebice u prvom dijelu, kada su gosti (Šabić 2, Llanos 19) dvaput ozbiljnije zaprijetili.

Na drugoj strani Orijent 1919 je jedino opasno izgledao (Iličić) nakon prekida u 23. minuti.

U drugom dijelu gosti su pojačali pritisak, nekoliko su puta obećavajuće ušli u završnicu (Mikulić 52, Čalušić 54, Gudelj 69), ali bez konkretnog poteza sve do 77. minute.

Tada je Šuto na lijevoj strani kaznenog prostora gurnuo loptu Šabiću, koji je leđima okrenut vratima propustio loptu kroz noge i prevario obranu domaćina, okrenuo se i osvanuo sam ispred Berkovića, koji je bio nemoćan - 0:1.

Nisu se gosti na kraju imali previše razloga veseliti pogotku za koji su cijelu utakmicu mukotrpno radili i stalno nešto pokušavali.

Orijent 1919 je izjednačio takvom lakoćom da se trud gostiju nije isplatio.