Jadran stigao do treće pobjede na Kantridi

Subota, 27. veljače 2016. 23:44 Napisao/la  SC

Susret 3. kola: Jadran - Salona 16:8 (3:3, 3:0, 5:2, 5:3).

Prva B liga vaterpolista - 3. kolo

JADRAN - SALONA 16:8 (3:3, 3:0, 5:2, 5:3)

JADRAN: Krolo, Štokić 2, Dragičević 1, Kaluđerović 1, Augusti 3, Damjanović, Cerniar 3, Blažić, Mudražija 1, Popović 2, Brkić, Gudić 3, Ševeljević, Cuomo

SALONA: Kliškinjić, Vuko 2, Righi, Vrdoljak 1, Marović, Rossi, Bosančić 3, Tanasković, Ruščić, Hodžić 2, Juginović

I treću ovosezonsku pobjedu upisao je kostrenski Jadran u jednakom broju odigranih utakmica na Kantridi. Maksimalan učinak ekipa Kristijana Šunjiča zadržala je slavljem nad Salonom (16:8). Sven Augusti, Deni Cerniar i Mario Gudić postigli su po tri pogotka za dvostruko izraženo slavlje uoči prvog 'pravog' gostovanja u Dubrovniku kod Bellevuea.

Prva četvrtina završena je neodlučenim rezultatom, a domaćin je svoju pobjedu satkao u središnjim četvrtinama susreta. 'Dvojni' Primorjaš Mudražija je asistirao, pogađali su već navedeni, ali i Dragičević, Štokić, Popović... Za gotovo svakog se našao po jedan pogodak u susretu kojeg će u sastavu okrnjeni gosti htjeti što brže zaboraviti.

Jadran se nalazi u samom vrhu ljestvice, a iz tjedna u tjedan njihove su aspiracije za vrhom sve izraženije i u rezultatskom smislu.

Rezultati 3. kola: Jadran - Salona 16:8, KPK - Zagreb 12:9, Zadar 1952 - Bellevue 16:11, Galeb MR - Delfin 13:7, Siscia je slobodna

Poredak: Zadar 1952 i Jadran po 9, Siscia 4, Galeb MR, Bellevue, Salona i KPK po 3, Zagreb 1, Delfin bez bodova

Parovi 4. kola (4.3): Salona - Galeb MR, Bellevue - Jadran, Zagreb - Zadar 1952, Siscia - KPK, Delfin je slobodan