Pariz Open: Jelena Kovačević osvojila peto mjesto u težoj kategoriji, Azra Saleš sedma

Ponedjeljak, 13. siječnja 2014. 17:32 Napisao/la  SC

Treba naglasiti da Jelena nije nastupila u svojoj kategoriji do 55 kilograma, već se zbog nešto povećane kilaže borila u konkurenciji do 61 kilograma

Jelena Kovačević (No Kachi) osvojila je peto, a Azra Saleš (Opatija) sedmo mjesto na Pariz Openu, međunarodnom turniru iz  serije Premier lige  na kojem je nastupilo više od 700 natjecatelja iz 57 zemalja.

Radi se o turniru samo za seniorski uzrast u borbama i katama, pojedinačno i katama  ekipno. Iz  Hrvatske  su  nastupale  četiri karatistice (Jelena  Kovačević,  Azra  Saleš,  Ivana  Bebek  i  Ana  Lenard)  i  šest karatista (Goran  Lučin,  Ivan  Blažičević,  Leon  Gajica,  Ante  Mrvičić,  Marijan  Logarušić  i  Vinko  Uršić - Glavanović).

Jelena je izgubila borbu za broncu protiv Suarez  iz  Venecuele  2:3  i osvojila peto mjesto. Jelena nije nastupila u svojoj kategoriji do 55 kilograma, već se zbog nešto povećane kilaže borila u konkurenciji do 61 kilograma. Peto mjesto je dobar rezultat budući da hrvatski predstavnici tempiraju formu za Europsko prvenstvo u svibnju u finskom Tampereu.