EP: Hrvatska ženska karate ekipa osvojila zlato, Opatijke Azra Saleš i Ivona Tubić briljirale

Nedjelja, 22. ožujka 2015. 09:50 Napisao/la  SC

Od 26 bodova trećinu (18) je osvojila Azra Saleš, preostalih 8 osvojila je njezina klupska kolegica iz KK-a Opatija Ivona Tubić

Hrvatska ženska karate ekipa osvojila je zlatnu medalju na 50. Europskom prvenstvu održanom u Istanbulu. Ekipa u sastavu Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana-Marija Čelan-Bujas i Ana Lenard pobijedila je u finalu Rusiju (2:0) i osvojila drugo hrvatsko zlato nakon što je Maša Martinović bila najbolja u kategoriji preko 68 kilograma.

Ženska ekipa zlato je osvojila bez izgubljenog boda, veliki su uspjeh ostvarile karatistice Opatije Azra Saleš i Ivona Tubić. Od 26 bodova trećinu (18) je osvojila Azra Saleš, preostalih 8 osvojila je Ivona Tubić. Saleš je u finalu s Ruskinjama presudila, pobijedila je teškašicu Zajcevu (6:0), pa je Ivoni Tubić bilo lakše iako se borila s najjačom Ruskinjom, Ingom Šerozijom. Ivona je svoj dio posla obavila taktički bez pogreške (2:0), pa se Bujas Čelan nije niti morala boriti.

Povrh dva zlata, hrvatski karate bogatiji je za srebro i broncu. Ana Lenard je poražena u finalu kategorije do 61 kilograma, Danil Domdjoni osvojio je broncu u kategoriji do 67 kilograma pobjedom protiv Mađara Yvesa Martiala Tadissija 2:1.

Opatijka Jelena Kovačević ostala je bez bronce u kategoriji do 55 kilograma u kojoj je uspješnija bila Španjolka Cristina Ferrer (2:0).