Azra Saleš zlatna na jakom međunarodnom karate turniru u Budimpešti

Ponedjeljak, 17. rujna 2012. 09:58 Napisao/la  M. B.

Karatistica Opatije slavila je u kategoriji do 68 kilograma, a u finalu je pobijedila predstavnicu Mađarske Fruzsinu  Lassingleitner  odlukom sudaca 5:0

Azra  Saleš, članica Karate kluba Opatija, osvojila je prvo mjesto na jakom međunarodnom turniru Budapest Open održanom Budimpešti na kojem je nastupilo 820 natjecatelja iz 16 zemalja.  Na  turniru je nastupila  hrvatska  muška  i  ženska  seniorska  reprezentacija  u  borbama  kojoj  je  to  bio  treći  kontrolni  turnir  pred  Svjetsko  prvenstvo  koje se održava u Parizu  od  21. do 25.  studenog  2012. godine.

Azra je slavila u kategoriji do 68 kilograma, pobijedivši u finalu reprezentativku Mađarske  Fruzsinu  Lassingleitner  odlukom sudaca 5:0. Na putu do finala karatistica Opatije redom je pobijedila Rumunjku Cetean Simonu  (4:0), Francuskinju Alizee Agier (2:0) i Mađaricu Sandre  Metzger  odlukom sudaca 4:1. U  istoj  kategoriji  nastupila je i Ivona  Tubić  (Volosko)  koja je osvojila peto mjesto. U kategoriji seniora do 75 kilograma Dejan  Aleksić (Zamet) također je zauzeo peto mjesto.