Osma nagrada Virovitice u kartingu: Adrien Mesec drugi u klasi limač

Četvrtak, 06. rujna 2012. 19:59 Napisao/la  Miroslav Krpan

Na iznenađujuće drugo mjesto klase „KF3“ plasirao se odlični Marino Radetić (KK „Rijeka“), dok se debitant u ovoj klasi, Dario Ćućić (KK Rijeka)dovezao se do treće stepenice pobjedničkog postolja

Sa pete utrke prvenstva Republike Hrvatske u kartingu riječki su se kartingaši vratili zadovoljni. Na „8. Nagradi Virovitice 2012.“ u organizaciji domicilnog AMKK „Cobra“ među 36 vozača mladi vozači dva riječka kluba iznikli u Karting školi „Prelučka legenda“ ostvarili su zapažene rezultate. Tako je drugo mjesto najmlađih klase „Limač 50“ osvojio Adrien Mesec, dok je četvrti bio Filip Lozić, obojica članovi KK „Rijeka“. Na iznenađujuće drugo mjesto klase „KF3“ plasirao se uporni i odlični Marino Radetić (KK „Rijeka“) otvorivši si tako do kraja sezone čak i mogućnost plasmana na finalnu treću poziciju prvenstva. Još jedan član KK „Rijeka“, ujedno i debitant u ovoj klasi, Dario Ćućić dovezao se do treće stepenice pobjedničkog postolja.

U klasi „Mini kart“ ovog je puta poslije tehničkih problema u prvoj bodovnoj utrci slabiji plasman desetim mjestom ostvario Matija Jurišić (AK RI autosport“), a odmah iza njega bio je peti član ekipe Karting kluba „Rijeka“ Luka Raspor. Matuljac Leo Mladenić koji nastupa za ekipu KK „Podravina Koprivnica“ u istoj je klasi zauzeo deveto mjesto.
Očekivane pobjede ostvarili su  Marko Turk (AK FM Team Zagreb) u klasi „Limač 50“ i Damian Sekulić (Cobra Virovitica) u klasi „Mini kart“. Konkurente su ovog puta u dvije preostale klase pobjedama iznenadili Juraj Kovačić (KK Koprivnica) u klasi „KF3“ i Ivan Žovan (KK 1 Zagreb) u „KZ2“. Tomislav Lovrenc (Podravina Koprivnica) pobjednik je Rotax kupa, ekipno su slavili vozači višestrukih državnih prvaka KK „1“ Zagreb, a timski „Kreator racing teama“. Riječki Karting team „Prelučka legenda“ u sastavu Mesec, Jurišić i Radetić zauzeo je treće mjesto.
Do kraja ovogodišnjeg državnog prvenstva preostala je još jedna utrka, treći puta ove sezone u Virovitici posljednjeg vikenda rujna.a