PRVA NL

Orijent odigrao utakmicu bez pogodaka protiv Kustošije

Srijeda, 08. ožujka 2023. 17:31 Napisao/la  SC

Otprilike pola sata riječka je momčad izgledala konkretnije i odlučnije sve do završnice, Orijent jednostavno nema izravno opasnog gol-igrača u napadu

Dominik Mulac (Orijent) i Ivan Stjepanović (Kustošija)

Prva NL - 19. kolo

KUSTOŠIJA - ORIJENT 0:0

Igralište Kustošija. Gledatelja: 250

Sudac: Ante Terzić (Split)

Žuti kartoni: Ivanković, Nipalj, Faye (Kustošija)

KUSTOŠIJA: Jerolimov, Oreč, Šušković (46 Kozina), Gogić, Klančir (57 Faye), Nikpalj, Ivanković, Babić, Grgić (79 Geljić), Dujmović (79 Đaković), Šaronja (57 Stjepanović)

ORIJENT: Zadro, Braut (67 Švrljuga), Mulac, Tadejević, Travaglia, Putnik, Mohorovičić (67 Zrilić), Črnko, Simčić, Monjac, Ibishi (75 Dukađin)

Nogometaši Orijenta osvojili su bod u Kustošiji u utakmici bez pogodaka.

Nastavio se riječki niz bez poraza i primljenog pogotka iz igre u četiri utakmice ove godine, bolji dojam nije bio dovoljan za pobjedu u utakmici protiv momčadi Kustošije.

U prvom dijelu igralo se sporo i monotono, dojam je da je obostrani oprez osujetio svaki pokušaj inicijative, igrači obiju momčadi izgledali su kao da su odrađivali utakmicu.

Orijent je ostavio nešto bolji dojam u posjedu lopte, ali se tijekom cijeloga poluvremena ama baš ništa nije događalo pred vratarima.

Šaronja (6) je jedini uputio udarac u okvir vratiju koji spada rubriku nešto ozbiljnijih pokušaja, Zadro nije imao problema.

U drugom dijelu obje su momčadi dignule intezitet trke i poduzetnosti, utakmica je postala sadržajna.

Drugi dio počeo je najboljom šansom domaćina, u 49. minuti Šaronja je prošao desnim bokom, odigrao je Dujmoviću koji je u otvorenoj poziciji s 14 metara loptu poslao kraj vratiju.

Nakon toga uslijedio je najbolje razdoblje igre Orijenta, otprilike pola sata riječka je momčad izgledala konkretnije i odlučnije sve do završnice, gdje je kao i obično ove sezone izostao potez odluke.

Orijent jednostavno nema izravno opasnog gol-igrača u napadu!

Črnkov obećavajući udarac (53) s 20 metara prethodio je prvoj prilici Orijenta za koju je zaslužan bio Jerolimov: odbio je vratar Kustošije loptu točno na Simčićevu glavu, uspio je vratar Kustošije dohvatiti povratnu loptu.

U 55. minuti Orijent je propustio najbolju priliku ako se tako može opisati ubačaj iz kuta: Črnko je ubacio na prvu vratnicu, Mulac je bez skoka s peterca loptu glavom skrenuo u vrata, Jerolimov je loptu odbio u vratnicu.

Nakon što se lopta odbila od vratnice u gužvu na peterecu, igrači Orijenta uzalud su od suca tražili da igranje rukom kazni penalom.

U 63. Monjac je pokušao iz slobodnog udarca s 25 metara, Jerolimov nije imao problema u padu dohvatiti loptu koja mu je stigla u rukohvat.

U 65. minuti Mohorovičić je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, vratio loptu na rub kaznenog prostora, Braut je natrčao i loptu poslao kraj vratiju.

U 78. minuti Zrilić se pojavio u završnici nakon ubačaja zdesna, nije dobro zahvatio loptu na 13 metara od vratiju.

Orijent se ispuhao u neuspjelim pokušajima, zadnjih desetak minuta Kustošija je stvorila nešto jači pritisak, ali ništa konkretno nije napravila.

U 85. minuti Stjepanović je snažno udario po lopti sa 24 metara od vratiju, Zadro je u jedinoj intervenciji atraktivno skrenuo loptu.

U zaostaloj utakmici 19. kola Croatia Zmijavci pobijedila je Dubravu rezultatom 2:0, pogotke su postignuli Obšivač (54) i Majić (90).