PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Rijeka CO upisala prvu domaću pobjedu

Nedjelja, 16. veljače 2014. 22:09 Napisao  Marko Babić

Prva liga, skupina 2 : Rijeka CO - Split 1700 3:2. Skupina 3: Rovinj - Kostrena 3:0

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - SPLIT 1700 3:2

Utakmica 9. kola, skupina 2: Rijeka CO - Split 1700 3:2 (25:19, 23:25, 25:17, 15:25, 15:10). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Bingula i Franolić.

RIJEKA CO: Curać 1, Popić, Boban, Klobučr, Milosavljević, Cvijić, Francetić, Pešut 25, Šćulac 16, Mioč 16, Kraljević 7.

SPLIT 1700.: Klarić, Zovko, Aljinović 1, Mamić 3, Zekanović, Maretić 6, Pejković 1, Roščić 10, Balajić, Dimlić 8, Glavinić 15, Prkačin 7.

Napad poeni: Rijeka CO 53, Split 1700 39. Blok poeni: Rijeka CO 9, Split 1700 3.

Servis poeni: Rijeka CO 11, Split 1700 9. Neforsirane pogreške: Rijeka CO 32, Split 1700 18.

Servis pogreške: Rijeka CO 32, Split 1700 7.

Odbojkašice Rijeke svladale su Split 1700 nakon iscrpljujućih pet setova i upisale su prvu domaću pobjedu u prvenstvu ove sezone. Riječanke su po tko zna koji put prošle niz uspona i padova, ali protiv ekipe Splita koja je u ovom trenutku protivnik po mjeri, izabranice Krešimira Jurića uspjele su na kraju izaći kao pobjednice.

U jednom trenutku izgledalo je da će pobjeda otići put Splita, gošće su relativno lako u svoju korist riješile četvrtu dionicu u kojoj su rezultat kontrolirale cijelo vrijeme. Splićanke su povele 4:2 u petom setu, a onda je uslijedila serija domaćina 6:1! Pešut i Šćulac pogurale su Rijeku prema vodstvu 10:6, Šćulac je dodala blok, Pešut servis i Rijeka je ubrzo imala 14:7. Tri meč lopte brzo su potrošene, a onda je Ščulac prošla za drugo prvenstveno slavlje ove sezone.

Uz Pešut i Šćulac, Ana Mioč bila je važna karika, ali i sve ostale igračice koje su svojim zalaganjem dale obol ovoj pobjedi. Valja spomenuti i da je Rijeka u drugom setu uspjela nadokanditi 17:21, ali kod 23:23 Tea Pešut, koja je donijela tri prijašanja poena, nije realizirala napad i Splićanke su stigle do set lopte koju je asom realizirala Roščić.

ROVINJ - KOSTRENA 3:0

Utakmica 9. kola Prve A lige odbojkašica, 3. skupina: Rovinj – Kostrena 3:0 (29:27, 25:16, 25:23). Dvorana Gimnasium. Gledatelja 100. Suci: Gvozden i Babić (oba Zagreb).

ROVINJ: Cvitić 6, Božić 14, Šimunović, Jurić, Terlević 4, Slavulj 15, Vitasović 9, Žarković, Crismanich, Ćorić 14, Ivanović (L), Janko (L).

KOSTRENA: Fotolović, Giaconi (L), Zdrilić 7, Duzmić 8, Ljuština 10, Jug, Bakarčić, Zupčić 9, Šitić, Vrbanc 8, Savić 4, Bačić.

Odbojkašice Kostrene poražene su u Rovinju i tako su napravile veliki korak unatrag u borbi za doigravanje i Prvu jakosnu skupinu iduće sezone.

Kostrena je u prvom setu povela 8:4, ali domaćin je uhvatio priključak na 16:16. U neizvjesnoj završnici domaće odbojkašice imale su više koncentracije i slavile su 29:27. Odbojkašice Rovinja drugi set su otvorili vodstvom 8:0, te 18:5 i lako su udvostručile prednost.

Treći set opet je ponudio zanimljiv rasplet, Kostrena je imala 16:13, ali nije izdržala.