Subota, 22. veljače 2014. 21:32 Napisao/la  SC

Utakmice 11. kola: Rijeka CO - Azena 1:3, Osijek - Kostrena 2:3

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - AZENA 1:3

Utakmica 11. kola Prve lige odbojkašica, druga jakosna skupina: Rijeka CO – Azena 1:3 (18:25, 25:22, 20:25, 25:27). Dvorana mladosti. Gledatelja: 70. Suci: Rajković i Tota (oba Rijeka). Delegat: Branković (Rijeka).

RIJEKA CO: Curać, Popić, Boban, Klobučar, Milosavljević (L), Bačić, Francetić, Pešut, Šćulac, Mioč, Kraljević, Cvijić (L).

AZENA: Topčić, Visković, Bečić, Klafurić, Matić, Dugalić, Hvis, Cvetnić, Pokrajčić, Jurić, Dodić (L), Radoš (L).

Napad poeni: Rijeka 39, Azena 45.  Blok poeni: Rijeka 4, Azena 10. Servis poeni: Rijeka 13, Azena 7. Servis pogreške: Rijeka 16, Azena 13. Neforsirane pogreške: Rijeka 17, Azena 18.

Odbojkašice Rijeke porazom su se oprostile od domaćeg terena dobro namučivši Azenu koja je u ovoj utakmici bila izraziti favorit. Ova je utakmica još jednom pokazala da su Riječanke u 19 prvenstvenih utakmica ove sezone značajno napredovale, te da ih u njihovom odbojkaškom razvoju čekaju još mnoge prepreke koje moraju svladati.

Dina Bečić zadavala je najviše glavobolje riječkim odbojkašicama kojima je malo nedostajalo da izbore peti set. Riječanke su spasile jednu meč loptu i ujedno propustile realizirati jednu set loptu.

OSIJEK - KOSTRENA 2:3

Utakmica 11. kola: Osijek - Kostrena 2:3 (19:25, 25:13, 26:28, 25:10, 7:15). Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci:  Vučak i Vinković.

OSIJEK: Matković, Kolarić, Lulić, L. Grahovac, Fabulić, Magdić, Volmut, Grubeša, Krivić, I. Grahovac, Bilić, Šimunac.

KOSTRENA: V. Bačić, Giaconi, Zdrilić, Dujmić, Ljuština, Milinović, Zubčić, Šikić, Vrbanc, Savić, M. Bačić.

Odbojkašice Kostrene upisale su pobjedu na gostovanju kod Osijeka u utakmici koja izabranicama Željka Bradarića bodovno ništa nije značila. Naime, Kostrena je dvama porazima protiv Rovinja u razmaku od četiri dana ostala bez šansi za doigravanje i plasmana u Prvu jakosnu skupinu.

Kostrena je na kraju uspjela pobijediti Osijek, nakon promjenjive igre u prva četiri seta, petu dionicu su otvorile vodstvom 4:0, te 9:2 i tako slomile domaći otpor