PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Rijeka CO izgubila maraton od Osijeka

Subota, 20. prosinca 2014. 20:15 Napisao  Marko Babić

Utakmica 11. kola, Druga jakosna skupina: Rijeka CO - Osijek 06 2:3 (19:25, 25:20, 25:22, 22:25, 6:15)

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - OSIJEK 06 2:3

Utakmica 11. kola, Druga jakosna skupina: Rijeka CO - Osijek 06 2:3 (19:25, 25:20, 25:22, 22:25, 6:15). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Milinović i Turković (oboje Zagreb).

RIJEKA CO: Bačić, A. Popić 4, T. Popić, Barać 3, Cvijić (L), Milosavljević 2, Boban 11, Francetić 16, Klobučar, Šćulac 22, Mioč 13, Vranješ.

OSIJEK 06: Krivić 16, Volmut 24, L. Grahovac 8, Lulić 13, Kolarić 13, Matković 6, Magdić, Pavičić, I. Grahovac, Nikšić, Šimunec (L).

Napad poeni: Rijeka CO 47, Osijek 57.

Blok poeni: Rijeka CO 9, Osijek 7.

Servis poeni: Rijeka CO 15, Osijek 16.

Neforisrane pogreške: Rijeka CO 12, Osijek 14.

Servis pogreške: Rijeka CO 14, Osijek 11.

Odbojkašice Rijeke izgubile su od Osijeka u pet setova i tako napravile veliki korak unatrag u borbi za prva četiri mjesta koja vode u treću jakosnu skupinu. Uz poraz Rijeku je u neugodnu situaciju dovela i pobjeda Kostrene protiv Dubrovnika i te će se dvije ekipe uz Osijek boriti za posljednje mjesto koje vodi u borbu za doigravanje budući da je Drenova već odmakla.

Rijeka je odigrala još jednu utakmicu uz puno uspona i padova što ne treba čuditi za ovako mladu ekipu. Izabranice Igora Lovrinova brzo su se oporavile od gubitka prvog seta. Drugi set ponudio je nešto drugačiju priču iako se u jednom trenutku činilo da će se gošće odvojiti (7:10). Rijeka je odgovorila serijom 3:0 uz as Francetić. Šćulac je dodala novi as, Barać dobro reagirala na mreži za 14:12, a trener Osijeka pozvao je minutu odmora. Osijek se brzo vratio u egal, a činilo se da se priča neće dobro rasplesti za Rijeku nakon što su izabranice Igora Lovrinova propustile osvojiti nekoliko poena u kojima su imale priliku organizirati napad. Osijek je nakon napada Krivić stigao na 19:20. Ščulac je neobranjivim servisom donijela 23:20, a Francetić spretno provkula loptu na mreži za 24:20.

Sličan scenarij imala je i treća dionica. Rijeka je u završnici imala vodstvo 19:15 u trenucima kada su gostujuće odbojkašice počele griješiti. Ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu, gošće su zahvaljujući neugodnim servisima Matković stigle na 19:20. Srećom za domaćina Matković je zatim poslala loptu van granica igrališta. Ujedno kod 21:20 Krivić je promašila čisti napad bez bloka. Kod 23:22 za Rijeku Krivić je opalila svom snagom, Barać je čekićem uhvatila loptu koja se vratila u polje Osijeka za 24:22. Gošće su u idućem poenu pogriješile na prijemu.

U četvrtom setu Osijek je pronašao ponovo dobitnu kombinaciju i namjestio nišanske sprave u napadu. Na tehničkoj minuti odmora gošće su vodile 12:5. Rijeka je nakon asa Astrid Popić stigla na 10:13, a Osijek je uzeo minutu odmora i posložio redove.

Peti set bio je, nažalost za domaćina, lišen neizvjesnosti. Rijeka je povela poenom Boban, a onda Cvijić i Šćulac nisu dobro reagirale na jednu laganu loptu. I domaćin drugu priliku nije dobio, Osijek je odjurio na 3:8, a onda je sve s dva asa začinila Matković.