Prva liga: Odbojkaši Opatije osvojili prvi set, pa stali protiv Broda

Nedjelja, 02. ožujka 2014. 20:48 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola, skupina 4: 1:3 (25:21, 23:25, 10:25, 13:25)

Prva liga odbojkaša

OPATIJA - BROD 1:3

Utakmica 11. kola, skupina 4: Opatija - Brod 1:3 (25:21, 23:25, 10:25, 13:25). Dvorana Marino Cvetković. Gledatelja: 50. Suci: Humski i Branković.

OPATIJA: Poščić, Osojnak, Legac, Bradić, Petrović, Dukić, Aganović, Basara, Vujović, Keller, Trifunović.

BROD: Sabo, Pejić, Džeba, Gelo, Baltić, Martinović, Jurić, Kovačević, Garić, Popović.

Odbojkaši Opatije poraženi su u ogledu protiv Broda, utakmici u kojoj su jedino u prvom setu i krajem druge dionice  pokazali igru kojom mogu parirati gostima.  Opatijci su u prvom setu iskontrolirali rezultat protiv gostiju koji u napadu nisu djelovali previše opasno. Domaći  odbojkaši su od 14:13 serijom 6:0 pobjegli na 20:13 i tako stekli početnu prednost.

Drugi set je bio potpuna drugačija priča. Gosti su od 8:9 stigli na 9:13, pa ubrzo na 11:19 i 18:24. Uslijedila je serija Opatijaca 5:0, izabranici Vladimira Brnečića bili su na korak do povratka. I onda je tehničar Broda "skuhao" drugu loptu pored neporeznih domaćina i tako je sav trud otišao u vjetar.

U trećoj dionici Opatija je zadržala priključak do 5:7, gosti su pobjegli na 8:12, pa zatim 8:21 u seriji u kojoj su imali tri vezana poena blokom. Opatija je dobro otvorila četvrtu dionicu, ali zatim je Brod kod 12:14 nanizao sedam poena i uzeo tri boda.