PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Rijeka pružio odličan otpor aktualnom prvaku

Subota, 15. studenog 2014. 22:27 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola, Prva jakosna skupina: Rijeka – Mladost Marina Kaštela 1:3 (20:25, 23:25, 25:21, 21:25)

Prva liga odbojkaša

RIJEKA - MLADOST K 1:3

Utakmica 6. kola, Prva jakosna skupina: Rijeka – Mladost Marina Kaštela 1:3 (20:25, 23:25, 25:21, 21:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Vedriš i Bingula (oba Zagreb).

RIJEKA: L. Lasić 8,  Jurišić 13, Hrabrov 2, Osojnak 15, Čule, Milošević, Lešić 1, Smiljanić 4, Dukić 8, Dorić 7, Sušanj 3, Jurčević (L).

MLADOST MARINA KAŠTELA: Višić, Tomić, Vincek 18, Šarčević (L), Giljanović 3, Đirlić 8, Corsini 8, Glavurdić 2, Ščerbakov, Šestan 24, Pervan, Bašić.

Napad poeni: Rijeka 42, Mladost MK 47.

Blok poeni: Rijeka 14, Mladost MK 12.

Servis poeni: Rijeka 6, Mladost MK 4.

Neforsirane pogreške: Rijeka 16, Mladost MK 17.

Servis pogreške: Rijeka 16, Mladost MK 10.

Odbojkaši Rijeke pružili su odličnu igru i dobro namučili aktualnog prvaka Mladost Marina Kaštelu u utakmici kojaa je potrajala nešto manje od dva sata. Nakon dobre predstave protiv Rovinja u Kupu, izabranici Velimira Liverića pokazali su da imaju što za ponuditi u najvišem rangu hrvatske odbojke.

Riječani su već u prvom setu pokazali da imaju čime parirati. Domaćin je imao i vodstvo 19:17, ali nisu izdržali u završnici. Izabranici Velimira Liverića odjurili su u drugoj dionici na 16:10. Gosti su odgovorili serijom 6:0 i onda poveli 19:22. Rijeka se opet vratila (22:22), a gostima je pripala završnica u kojoj je domaćin zbog ozljede ostao bez tehničara Sušnja.

Rijeka je pokazala zube u trećem setu i nadoknadila 12:15, ali u četvrtoj dionici ponovo nisu uspjeli iskoristiti prednost 19:17 i barem izboriti peti set.