Odbojkaši Rijeke iznenadili Rovinj i odškrinuli vrata polufinala

Utorak, 27. ožujka 2012. 20:01 Napisao  Marko Babić

Rovinj - Rijeka 1:3 (16:25, 17:25, 25:22, 23:25)

Rovinj - Rijeka 1:3

Prva utakmica četvrtfinala doigravanja za prvaka za odbojkaše: Rovinj - Rijeka 1:3 (16:25, 17:25, 25:22, 23:25). Dvorana  Valbrune. Gledatelja: 350, suci: Bingula, Mikulić (oba Zagreb).

ROVINJ: Stanisavljević, Marjanović, Poropat, Venier, Demirović, Ivanić, Žufić, Sošić, Išek, Tavas, Gavrić, Ivanković.

RIJEKA: Krmpotić, Branković, Jurišić, Smiljanić, Pečenković, Cibić, Srdoč, Lasić, Jurčević, Dorić.

Odbojkaši Rijeke priredili su veliko iznenađenje u prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka svladavši na gostovanju favorizirani Rovinj 3:1. Istrani su ove sezone već u četiri navrata pobijedili Rijeku i teško je bilo očekivati da izabranici Velimira Liverića na gostujućem terenu imaju što tražiti.

{jb_blackbox-right}Rezultati
Rezultati prvih utakmica četvrtfinala: Rovinj - Rijeka 1:3, Mladost - Centrometal 3:0. Srijeda: Mladost Marina Kaštela - Vukovar (18.30), Mursa - Sisak (20).{/jb_blackbox-right}

Ali ispalo je upravo suprotno, Riječani su prvi set dobili lako, rezultat 16:9 za goste  na drugoj tehničkoj minuti odmora govorio je da Rovinj i te kako ima razloga za zabrinutost.  Istrani su nastavtili griješiti, a Riječani sve to kažnjvati tako da je 18:11 vodstvo gostiju u drugoj dionici bio realan prikaz stanja na terenu. Rovinj se probudio tek u trećoj dionici, no izabranici Velimira Liverića nisu imali namjeru propustiti ovu priliku.

Iako je domaćin u četvrtom setu poveo i imao nekoliko poena prednosti (16:12), Riječani su u završnici dodatno zapeli i uoči uzvrata u petak odškrinuli si vrata polufinala.