1. liga odbojkaša: Riječani unatoč dobroj igri uzeli samo set zagrebačkoj Mladosti

Subota, 07. veljače 2015. 19:31 Napisao/la  SC

Utakmica 14.kola, Prva jakosna skupina Rijeka - Mladost (Zg) 1:3 (23:25, 25:19, 23:25, 22:25)

Prva liga odbojkaša, prva jakosna skupina - 14. kolo

RIJEKA - MLADOST (ZG) 1:3 (23:25, 25:19, 23:25, 22:25).

Dvorana mladosti. Gledatelja: 150.

Suci: Rajković i Brlas (oba Rijeka).

RIJEKA: L. Lasić, Jurišić, Hrabrov, Osojnak, Lavić, Čule, Đorđević, Lešić, Smiljanić, Dukić, Sušanj, Jurčević (L).

MLADOST (ZG): Bičvić, Nikačević, Martinko, Mrakužić (L), Strahija, Vujović , Šmitlehner, Zelenika, Peterlin, Rendić.

Odbojkaši Rijeke poraženi su od zagrebačke Mladosti na domaćem terenu. Nakon ovog poraza dolaze utakmice u kojima nemaju pravo na pogrešku žele li ostati u elitnom razredu.

Riječani su odlično otvorili utakmicu i dvama blokovima Osojnaka stekli početnu prednost 5:1. Mladost je vrlo brzo ušla u "štos", došla do 11:11, a zatim i 18:18, nakon čega su prednost povećali sa tri uzastopna poena i brzo priveli set kraju.

Domaći odbojkaši drugi su set puno bolje kontrolirali, poveli su 13:7, a zatim i 22:12 što je bila nedostižna prednost za goste, koji su popustili ponajprije na prijemu lopte. No, gosti su sve ispravili u trećem setu koji se slomio kod 23:23, kada su Nikačević i Peterlin vodu okrenuli na zagrebački mlin.

U četvrtom setu domaći su igrači bili prisiljeni loviti gostujuću prednost. Uspjelo im je na kraju spasiti tri meč lopte, mogli su i četvrtu, ali nakon što nisu uspjeli, Nikačević je zaključio dobru odbojkašku predstavu na Trsatu.