Subota, 14. prosinca 2013. 19:57 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Kostrena - OTP banka 3:0, Rijeka CO - Kaštela DC 0:3

Prva liga odbojkašica

KOSTRENA - OTP BANKA 3:1

Utakmica 11. kola, Druga jakosna skupina: Kostrena - OTP banka 3:1 (28:26, 24:26, 25:15, 25:21). Dvorana Kostrena. Gledatelja: 100. Suci: Niessner i Tota. Delegat: Maksimoviski.

KOSTRENA: Fodolović, Giaconi, Zdrilić, Dujmić, Ljuština, Milinović, Zubčić, Žikić, Vrbanc, Savić.

OTP BANKA: Rujak, Fabris, Drviš, Tadić, Kralj, Šipušić, Petrić, Božeglav, Čopić, Barbić, Milin-Herceg, Bat.

Odbojkašice Kostrene pobijedile su OTP banku i napravile novi korak prema vrhu Druge jakosne skupine. Kostrenjanke su imale težak posao protiv gošći iz Pule.

Nakon što su u prvom setu zamalo prokockale vodstvo 20:17, izabranice Željka Bradarića u drugoj dionici nisu uspjele spriječiti preokret. Imale su vodstvo 22:18, pa i tri set lopte (24:21). Puljanke su serijom 5:0 stigle do drugog seta.

Nakon što su Kostrenjanke treću dionicu lako riješile u svoju korist, četvrti set donio je ponovo neizvjesnost. OTP banka vodila je 6:0 i 15:11, nakon čega je uslijedila serija domaćina 6:0 (17:15). Puljanke su opet povele kod 19:20, ali Kostrena nije dopustila da susret ode u peti set.

RIJEKA CO - KAŠTELA DC 0:3

Utakmica 11. kola Prve lige odbojkašica Prva jakosna skupina: Rijeka CO – Kaštela DC 0:3 (21:25, 23:25, 21:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Mikulić i Franolić (oba Zagreb). Delegat: Branković (Rijeka).

RIJEKA CO: Curać 1, Boban 2, Milosavljević, Cvijić, Bačić, Francetić, Pešut 20, Šćulac 12, Mioč 8, Kraljević 5.

KAŠTELA DC: Jurić, Stanović 5, Barić 5, Bazina 12, Bilić 17, Čagalj, Hrstić 7, Vranković 9, Matas (L), Bakota.

Napad poeni: Rijeka 38, Kaštela 44. Blok poeni: Rijeka 4, Kaštela 6. Servis poeni: Rijeka 6, Kaštela 2. Servis pogreške: Rijeka 9, Kaštela 6. Neforsirane pogreške: Rijeka 13, Kaštela 11.

Odbojkašice Rijeke imaju za čime žaliti nakon utakmice protiv Kaštele. Da je bilo malo više sreće i koncentracije u ključnim trenucima mogle su Riječanke zakomplicirati ovu utakmicu, a možda stići i do prve pobjede.

Rijeka je u prvom setu prokockala vodstvo 17:13, u drugom su držale priključak do 22:23. Iznimka nije bila ni treća dionica u kojoj su serijom 4:0 stigle na 21:22. Nažlost više od toga nisu mogle, uvijek je nedostajao jedan pravi potez za nešto više.