1. liga odbojkašica: Drenova svladala Azenu u Velikoj Gorici, Rijeka poražena u Kaštelima

Nedjelja, 15. studenog 2015. 18:44 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola: Azena Velika Gorica - Drenova 1:3 (23:25, 25:16, 15:25, 10:25), Kaštela DC - Rijeka  3:0 (25:14, 25:10, 25:19)

Prva liga odbojkašica, skupina II, 6. kolo

AZENA VELIKA GORICA - DRENOVA 1:3 (23:25, 25:16, 15:25, 10:25)

Dvorana: GSD Velika Gorica. Gledatelja: 50

Suci: Zidanić i Kramar Šandl (obje Zagreb)

AZENA VELIKA GORICA: Babić, Jelić, Josipović, Šutalo, L. Pokrajčić, Rendulić, Čuljak, Visovac, Dodić, D. Pokrajčić, Matijević, Elemenić Vicković Dobrić

DRENOVA: Radolović, Matijević, Rajković, Mavrinac, Balen, Pervan, Pavličić, Curać, Kalebić, Žarković, Kosanović

Odbojkašice Drenove očekivano su osvojile tri boda na gostovanju kod Azene u Velikoj Gorici. Iako je Drenova bila favorit u toj utakmici, prva dva seta nisu išla po planu, no na kraju je sve riješeno.

- Mislili smo da ćemo kao favoriti lagano pobijediti, ali stvarnost je bila malo drugačija. Prvi set smo dobili teškom mukom nakon nekih komplikacija, a drugi smo izgubili jer se nismo riješili naših grešaka. No, kada smo vidjeli da je rezultat 1:1 vratili smo svoju igru i čak smo u četvrtom setu zadali si zadatak da nam ne smiju napraviti više od deset poena. Bilo je uspona i padova, ali najvažnija su tri osvojena boda. Ekipa se stvara i iz grešaka i iz pobjeda. Kada se igra pet kola intenzivno normalno je da dođe do grešaka, ali uspjeli smo ih prevladati i nećemo se baviti dubljom analizom ove utakmice. Bodovi se broje, rekao je trener Drenove Ilija Matić.

Odbojakšice Drenove iduće subot igraju domaću utakmicu protiv Đakova. U subotu na Kozali od 18 sati.

KAŠTELA DC - RIJEKA 3:0 (25:14, 25:10, 25:19)

GD Kaštela. Gledatelja 50

Suci: Juravić i Špadina

KAŠTELA DC: Aljinović, Stanović, Prkačin, Romić, Gazina, Roso, Maretić, Čagalj, Brkan, Glavinić, Kapov, Matas

RIJEKA: Cvitković, A. Popić, T. Popić, Barac, Tomić, Milosavljević, Boban, Klobučar, Šćulac, Mioč, Bačić, Cvijić

Odbojkašice Rijeke u Kašteli su upisale četvrti ovosezonski poraz. Domaća je ekipa slavila s 3:0 i tako Riječanke ostavila na petom mjestu ljestvice. Upravo će izabranice Igora Lovrinova biti sljedeći protivnik Azeni koja je poražena od Drenove sljedećeg vikenda.