Košarkaši Depolink Škrljeva uspješno otvorili Ligu za ostanak

Subota, 18. ožujka 2023. 19:54 Napisao/la  SC

Momčad trenera Damira Rajkovića, iako oslabljena, uspjela je povezati dvije kvalitetne partije za redom i dobru igru protiv Cibone okruniti vrijednom pobjedom na početku stresnoga razdoblja

Viktor Šarić
Viktor Šarić Foto: KK Depolink Škrljevo/Luka Batelić/Dinamo/Facebook

HT Premijer liga košarkaša, Liga za ostanak, 1. kolo

DINAMO – DEPOLINK ŠKRLJEVO 70:85 (25:26, 11:23, 13:18, 21:18)

KC Dražen Petrović. Gledatelja: 200

Suci: Vovk, Mikulić, Katić.

DINAMO: Anzulović 6, Novačić 20 (5-5), Vučić 22 (0-1), Cvitković 9 (1-2), Dugandžić, Cvitanović 2, Škarica, Vručinić, Malekinušić, Klepo 5, Ušić 6.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 16 (2-2), Kujundžić 8 (0-1), Rajčić 12, Barišić 12 (1-2), Svoboda, Gulin 2, Antunović 6 (1-1), Ramme 21 (3-3), Butorac, Šarić 8.

Košarkaši Depolink Škrljeva uspješno su otvorili nastup u Ligi za ostanak, momčad trenera Damira Rajkovića konačno je uspjela povezati dvije kvalitetne partije za redom i dobru igru protiv Cibone minuloga vikenda okruniti vrijednom pobjedom na početku stresnoga razdoblja.

Oslabljeni Škrljevčani, koji su u Zagreb putovali bez bolesnih i ozlijeđenih Thorntona, Barta, Smojvera i Čošića, dobro otvorili utakmicu, u sedmoj minuti poveli su 22:14, ali se razigrao Ivan Novačić i spriječio da se gosti odmah na otvaranju utakmice značajnije rezultatski odvoje.

No, niti Novačić ništa nije mogao u drugih deset minuta, predvođeni odličnim Rammeom i Jelićem gosti su u 20. minuti došli do 16 poena prednosti, što je bila najveća njihova do tada na dvoboju.

Škrljevčani su apsolutno dominirali prvim dijelom, odigrali su kvalitetno i agresivno u obrani, dominacija je najizraženija bila na skoku (26-10).

Najveću prednost na utakmici momčad trenera Damira Rajkovića imala je u 25. minuti (64:38), početak treće dionice također je prošao u znaku gostiju, koji su dvoboj mirno priveli kraju.