PREMIJER LIGA Košarkaši AO Škrljeva doživjeli poraz na Mavrincima, Zadar osvojio bodove tek u završnici

Petak, 13. prosinca 2019. 23:55 Napisao/la  SC

Antonio Boban

HT Premijer liga - 12. kolo

AO ŠKRLJEVO - ZADAR 72:79 (23:18, 16:19, 20:22, 13:20)

Sportska dvorana Mavrinci. Gedatelja 200

Suci: Alfred Jovović, Franko Gracin, Antun Toni Reić

Košarkaši Škrljeva doživjeli su na Mavrincima očekivani poraz od Zadra.

Za razliku od poraza u zadnjim utakmicama, poraz of favoriziranog Zadra spada u kategoriju pristojnih.

Zadar je morao uložiti maksimalni napor da bi osvojio bodove, izjalovili su se planovi trenera Danijela Jusupa da će neke igrače odmarati za nedjelju utakmicu protiv Crvene zvezde.

Škrljevo je dobilo prvu četvrtinu zahvaljujući agresivnoj skok-igri u kojoj je prednjačio Boban, Robertson i Mandić u prvoj utakmici pokazali su da će biti pojačanja.

Vodili su domaći košarkaši većim dijelom druge dionice, u završnici Zadrani su pronašli pobjednički ritam iako je Škrljevo do odmora zadržalo vodstvo (39:37).

U nastavku utakmice Škrljevo je opet povećao prednost (+7), na kraju treće dionice domaći su tricom Mandića poveli 59:57, da bi Keller s istekom vremena izjednačio na 59:59.

U odlučujućoj dionici Zadar je zaigrao nešto odlučnije i prvi put stekao veću prednost (71:64), domaća momčad počela je fizički padati, povratka više nije bilo.

Poraz od Zadra (-9) i posebica igra u većem dijelu utakmice izgledaju ohrabrujuće nakon deprimirajućeg poraza (-59) od Cibone u prošlom kolu.