PREMIJER LIGA Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili vrlo važnu pobjedu u gostima kod Dubrave

Nedjelja, 22. prosinca 2019. 19:40 Napisao/la  SC

Dubrava - AO Škrljevo 68:84 (20:22, 20:17, 17:23, 11:22). Dubrava je uspjela još jednom se približiti na zaostatak od koša (63:65), ali bilo je to sve od domaćina

Premijer liga - 13. kolo

DUBRAVA - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 68:84 (20:22, 20:17, 17:23, 11:22)

Sportska dvorana Dubrava. Gledatelja: 200

Suci: Vovk, Katić i Mikulić

DUBRAVA: Šarac 7 (2-2), Gulam, Hortman 78, Majić 4, Šutalo 17 (3-3), Proleta, Cvitanović, Vujić, Perić 6 (1-1), Jelenek 6, Smolić 9 (1-1), Šimović 5 (2-3)

AO ŠKRLJEVO: Pandurić 13 (5-5), Mandić 13, Boban 14, Batur 16, Roberson 17 (7-8), Vucić, Cvitković, Benković, Kolić, Riewer 11 (2-2), Bjelanović

Trice: Dubrava 5-18, AO Škrljevo 8-26

Slobodna bacanja: Dubrava 9-10, AO Škrljevo 14-15

Skokovi: Dubrava 36 (14-22), AO Škrljevo 36 (10-26)

Košarkaši Adria Oil Škrljeva konačno su pobijedili.

U 13. kolu u gostima kod Dubrave, košarkaši s Mavrinaca ostvarili su treću prvenstvenu pobjedu.

Na poluvremenu gosti su zaostajali pola koša (39:40).

U trećoj četvrtini izjednačena se borba vodila sve do dvije minute prije kraja, kada je kod rezultata 57:56 za Dubravu, Roberson pogodio dva slobodna bacanja za 57:58, a zatim je Riewer 33 sekunde prije sirene zabio za 57:60.

Pandurić je dodao još dva slobodna bacanja u samoj završnici te je AO Škrljevo u posljednju dionicu utakmice ušlo sa plus 5, 57:62.

Dubrava je uspjela još jednom se približiti na zaostatak od koša (63:65), ali bilo je to sve što su domaći mogli.

Škrljevo je nakon toga krenulo naprijed i do kraja posljednje dionice zabilo ukupno 22 poena, dok su domaći dodali samo 11 poena.

Ovo je za Škrljevo vrlo važna pobjeda jer su njome anulirali prednost Dubrave koja je slavila na Mavrincima.