Premijer liga: Adria Oil Škrljevo ostvarilo novu pobjedu, Zabok slomljen u trećoj četvrtini

Nedjelja, 01. ožujka 2020. 19:03 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Adria Oil Škrljevo - Zabok 103:97 (26:28, 22:25, 30:12, 25:32). Treća je to pobjeda zaredom košarkaša sa Mavrinaca

Nik Slavica (Adria Oil Škrljevo)
Nik Slavica (Adria Oil Škrljevo) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga - 20. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - ZABOK 103:97 (26:28, 22:25, 30:12, 25:32)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200

Suci: Jovović, Mustapić, Galić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Mandić 5, Boban 17, Slavica 29 (3-6), Dorris 12 (4-4), Robertson 13 (1-5), Vucić 3, Cvitković, Benković Batur 16 (4-4), Kolić, Bjelanović, Vrkić 8

ZABOK: Smajlagić 17, Tomas 23 (6-8), Črnjević 5, Anzulović 11 (4-4), Lončar 25 (1-1), Martinko 3, Lisica 3 (1-2), Galić 6 (0-2), Ćutuk 2, Tuđen, Balaško, Jambrović 2 (2-4)

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 12-19, Zabok 14-21

Trice: Adria Oil Škrljevo 11-22, Zabok 13-31

Skokovi: Adria Oil Škrljevo 40 (13-27), Zabok 27 (8-19)

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nastavili su pozitivan niz i pobjedili Zabok na svom parketu.

Vrijedna je to pobjeda momčadi sa Mavrinaca koja sve bolje i bolje izgleda na parketu što potvrđuju rezultati.

Zabok su dečki s Škrljeva uspjeli slomiti u trećoj četvrtini i oporavak im više nisu dozvolili.

Prvih tri i pol minute utakmice igralo se izjednačeno, rezultat je na semaforu bio 12:12 kada je Smajlagić pogodio tricu i gosti su otišli na 12:15.

No, Slavica je košem doveo Škrljevo do 14:15 i do kraja prvog dijela gosti su malo vodili, koš, dva razlike, a dvije i pol minute prije kraja bilo je i plus 6, 21:27.

Ipak do kraja četvrtine domaći su održavali korak sa gostima te se na prvi odmor otišlo sa rezultatom 26:28.

Nakon šest minuta igre u nastavku tijekom kojih su domaći malo zaostajali za Zabokom rezultat je bio 41:41, a onda su Lončar i Tomas pogodili za 41:45.

Škrlejvo nikako nije uspjevalo prestići barem za malo goste, već su konstantno kaskali za njima.

Minutu i 50 prije poluvremena trica Tomasa odvela je Zabok na 45:51, a zatim je novim košem Tomas donio još koš prednosti, 45:53.

Batur je pogodio tricu te donio Škrljevu mirniji odmor sa pet poena zaostatka, 48:53.

U trećoj dionici domaći su ubacili u višu brzinu i uspjeli smanjiti prednost Zaboka na samo pola koša, 57:58, a onda su konačno u 24. minuti nakon zakucavanja Robertsona stigli do novog izjednačenja 61:61.

I onda je krenuo preokret, nakon dva slobodna bacanja Tomasa, Boban je ubacio tricu za 64:63, a Slavica i Dorris dvama su koševima donijeli Škrljevu željeno vodstvo 68:63.

Novi plus bila je trica Mandića za 71:63, a zatim i tri poena Vrkića za 74:63 minutu i 38 prije kraja treće dionice.

Slavica je ubacio još jedan koš za 76:63, a gosti su prvi puta nakon četiri i pol minute poentirali, 76:65.

Batur je četvrtinu zaključio sa dva uspješna slobodna bacanja te je Škrljevo u posljednju dionicu igre ušlo sa čak plus 13, 78:65.

Lončar i Anzulović brzo su reagirali na otvaranju i smanjili prednost domaćina na, plus devet, 78:69.

Brzo su se domaći oporavili, Boban novom tricom i Slavica polaganjem popravili su krvnu sliku Škrljeva i održali prednost, 83:69.

Uslijedili su uzastopni koševi gostiju pa se prednost ponovno smanjila, 83:75, šest i pol minuta prije kraja.

Dorris dva puta i Vrkić pobrinuli su se da domaće i dalje drže na sigurnom razmaku, 89:75, a četiri i pol minute prije kraja gosti zovu odmor.

Ni minuta odmora nije gostima pomogla da zaustave raspoložene i motivirane košarkaše Škrljeva koji su nakon još dvije minute igre stigli do 97:86.

U posljednje dvije minute vodila se čvrsta borba, ali Škrljevo je uspjelo parirati Zaboku i osvariti treću pobjedu zaredom.